İ5 6600 sistem toplama

Lander

Kilopat
Daha fazla  

Fikrinizi almak istediğim bir kaç unsur var:
  1. Anakart yeterli geleceğini düşündüğüm bir anakart seçtim fakat siz başka bir anakart önerir misiniz? Bir de wireles'ı bulunan ucuz bir anakart varsa önerebilirseniz güzel olur :D.
  2. Kasa kasa konusunda da pek bilgili değilim sisteme uygun fan boşluğu bulunan kaliteli mümkünse ucuz bir kasa önerisi isterim.
  3. Monitör için 1080p düşük kalır dedim ve 1440p monitör baktım ama 1000 TL'nin altında hiç bir monitör yoktu. Ben de 4K 60Hz bir monitör buldum. Fiyatı da uygun geldi. Yalnız Samsung'un sitesinden baktığımda Supports HDMI 1.4 (3840 x 2160, 30Hz) and Display Port 1.2 (3840 x 2160, 60Hz) böyle bir şey yazıyordu. HDMI 60 FPS desteklemiyor galiba ve Display Port 1.2'yı bilmiyorum ne oluyor? Bir de ucuz bir monitör almanın ne gibi dezavantajları olur acaba? Ömrünü erken mi tamamlar yoksa malzemeler kalitesiz mi olur? Önerebileceğiniz monitör varsa görmek isterim.
  4. Kasa fanı açısından iyi ürün müdür? Başka bir ürünü mü tavsiye edersiniz?
  5. Toplam 300 TL'yi geçmeyecek klavye mouse kulaklık olarak ne alınabilir. Yoksa kaliteli bir deneyim için bütçeyi biraz daha arttırmak mı gerekir?
  6. Son olarak sistemle alakalı her konuda tavsiyeleriniz veya düşüncelerinizi varsa almak isterim.
Okuyup vakit ayırdığınız için teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
O monitörü forumda kullanıp inceleme yapan bir arkadaş "berbat" olarak nitelendirmişti. O fiyatlarda 4K 60Hz monitör isterseniz Viewsonic VX2475Smhl-4K'ya bakabilirsiniz. Technopat'ta da incelemesi mevcuttur.

Hangi sebepten ötürü berbat olarak değerlendirmişti acaba?
Renk kalitesi kötü ve renklerde kaymalar oluyor demişti sanırım. Konuyu bulmaya çalışayım bulursam link veririm buraya.

i7 5930K, SLI GTX980 Ti, DDR4 32 GB 2800 MHz Sistem İncelemesi
Ana mesajda sadece rezalet diye tanımlıyor konu sahibi ama ileriki mesajlarında niye olduğunu söylüyor.

@Lander
Monitöre kötü dememin bir çok nedeni var. Bunlardan ilki ve benim için en rahatsız edicisi monitördeki inanılmaz ghosting sorunu. Oyunları geçtim masaüstünde pencere sürüklerken hatta fareyi oynatırken bile arkasında kuyruk oluyor. Diğer önemli nedeni ise monitörü ayağına oturttuktan sonra kütük gibi durması. Ne aşağı yukarı ayar yapabiliyorsun ne de sağa sola çevirebiliyorsun.

@ARDOWA 5.sayfaya dek okudum ve farkli monitorler olduklarini farkettim :melek:

Ama yazilanlari okuduktan sonra ucuz üründen biraz çekindim.
Gtx 1070 ve 1080p 144hz monitör mü alsam acaba ne düşünürsünüz ey technopatlar?

@ARDOWA 5.sayfaya dek okudum ve farkli monitorler olduklarini farkettim :melek:

Ama yazilanlari okuduktan sonra ucuz üründen biraz çekindim.
Gtx 1070 ve 1080p 144hz monitör mü alsam acaba ne düşünürsünüz ey technopatlar?
Ben tekrardan yazdığım monitörü öneririm. 144Hz monitör eğer sıkı bi online FPS oyuncusu değilseniz çok işinize yaramaz. 2K 144Hz yerine 4K 60Hz daha iyi bana göre.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı