i5 6600 varken i5 8600 alınır mı?

9600k öneririm, 7700k ile denk:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
7700k 4 çekirdek + 4 izlek iken, 9600k 6 çekirdek. Oyunlar izlekleri kullanmadığından 9600k daha avantajlı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
9. nesil işlemciler önceki nesillere kıyasla tüm çekirdek aktifken frekans değerleri bayağı yüksek.
Bu linkteki tablolarda diğer 9. nesil işlemciler de var:

Son düzenleme:
Render alacağım diyorsunuz ama ?

Render "da" alacağım hocam Intel'den memnunum. Render sadece AMD işlemcilerde alınır diye bir şart yok bildiğim kadarıyla.
9600k öneririm, 7700k ile denk:

7700k 4 çekirdek + 4 izlek iken, 9600k 6 çekirdek. Oyunlar izlekleri kullanmadığından 9600k daha avantajlı:
9. nesil işlemciler önceki nesillere kıyasla tüm çekirdek aktifken frekans değerleri bayağı yüksek.
Bu linkteki tablolarda diğer 9. nesil işlemciler de var:
9xxx serisi baya aklıma yattı ekran kartım da yeterli memnuniyeti sağladığı için 9600k orta halli bir anakart SSD ve RAM desteği ile gayet yeterli bir cihaz çıkar diye düşünüyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Paranız varsa tabiki de alabilirsiniz. Ben bütçenizi anlayamadım . 2000 TL diyorsunuz ve sadece kendisi 2000 TL olan işlemciyi alıyorsunuz .
RAMler yenilemenizi öneririm. 2x3000 MHz 8 GB RAM kullanırsanız render ve oyunda çok büyük bir fark görürsünüz.

Paranız varsa tabiki de alabilirsiniz. Ben bütçenizi anlayamadım . 2000 TL diyorsunuz ve sadece kendisi 2000 TL olan işlemciyi alıyorsunuz .
RAMler yenilemenizi öneririm. 2x3000 MHz 8 GB RAM kullanırsanız render ve oyunda çok büyük bir fark görürsünüz.
2000 TL derken üstüne kendi işlemci ve anakartımı satacağım. Satamazsam bile üstüne koyabileceğim 1500 daha var parçaları satana kadar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı