i5 6600K için ekran kartı önerisi

Cevap için teşekkür ederim, 1070 takabileceğimi biliyorum hocam.
1070'lere istenen rakam 2060 ile neredeyse aynı. Mantıken 1070'e hele ki (mining yapılmayan kalmadığını düşünürsek) para vermek hem vicdanen hem de maddi olarak canımı yakar :) ekteki resimlerle kararsızlığımı ve sorumu yinelemek isterim. 5 bin liraya sıfır 1080 Ti almak ne kadar mantıklıdır? Veya 3200 liraya satılan Mining'de canı çıkmış ama sorsak Gaming kasadan sökülü 1080 Advanced almak ne kadar mantıklıdır?
Hepsi bir yana 2070 ve süper olmak üzere sırasıyla 5700 ve 6000 lira sıfır açılmamış kutu şüpheli bir durum mudur? İkinci el fiyatları bunların üzerinde gördüğüm için merak etmekteyim.

Hocam mining kartların ömrünü kısaltıyor. O yüzden almanızı tavsiye etmiyorum. 2060 bile darboğaz yaparken 2070 almanız hiç mantıklı olmaz. Artık oyunlar ekran kartına değil işlemciye bakıyor. 5700 gibi bir fiyat bana çok şüpheli gelmedi açıkçası. Ancak şu an en mantıklısı 1070 1080 civarlarında bir kart takmak veya işlemciyi değiştirip kart takmak. Eğer ki illa 2070 alacaksanız overclock yapmanız gerekecek bilginiz olsun.

Sistem biraz eski kalmış. 2070s alıp ileride bütçen olduğu zaman anakart, işlemci, RAM yenileyebilirsin. RTX serisindeki nimetlerden faydalanırsın en azından.
Teşekkür ediyorum aslında aradığım cevap bu yönde. 2070s beni bir süre idare eder ve sistemin diğer bileşenlerini az çok yükseltirsem (hiç olmazsa 11.nesil gibi) uzun bir süre belimi bükmeden kullanabilirim sanırım.

Hocam işlemci i5 6600K bu kartlarla darboğaz tam performans veremez hocam i7 6700K ile 3050 DLSS faydalanmak için darboğazı desteklemediği için ucuza bulursanız alabilirsiniz GTX 1070 ucuza temiz bulursanız oda olur hocam.

Hocam eğer yeni nesil oyunları oynayacaksanız yanaşmayın 2070'e ama ben idare ederim diyorsanız karar sizin. Çünkü yeni nesil oyunlar artık işlemci tabanlı ve RTX nimetinden faydalanacağım diye oyun oynayamamanızı istemem.

Geri
Yukarı