i5 6600K için ekran kartı önerisi

Hocam mining kartların ömrünü kısaltıyor. O yüzden almanızı tavsiye etmiyorum. 2060 bile darboğaz yaparken 2070 almanız hiç mantıklı olmaz. Artık oyunlar ekran kartına değil işlemciye bakıyor. 5700 gibi bir fiyat bana çok şüpheli gelmedi açıkçası. Ancak şu an en mantıklısı 1070 1080 civarlarında bir kart takmak veya işlemciyi değiştirip kart takmak. Eğer ki illa 2070 alacaksanız overclock yapmanız gerekecek bilginiz olsun.

Sistem biraz eski kalmış. 2070s alıp ileride bütçen olduğu zaman anakart, işlemci, RAM yenileyebilirsin. RTX serisindeki nimetlerden faydalanırsın en azından.
Teşekkür ediyorum aslında aradığım cevap bu yönde. 2070s beni bir süre idare eder ve sistemin diğer bileşenlerini az çok yükseltirsem (hiç olmazsa 11.nesil gibi) uzun bir süre belimi bükmeden kullanabilirim sanırım.

1070'ler 2300 civarı bulunur.
Bulunuyor efendim ancak bulduklarımızın affedersiniz ırzına geçilmiş. 3 ayrı kişiye gittim kart buram buram alev saçıyor. Temiz bir tane buldum ilk sahibi faturası vs var ancak 4 bin fiyat çekti. Akıl alır gibi değil.

Hocam işlemci i5 6600K bu kartlarla darboğaz tam performans veremez hocam i7 6700K ile 3050 DLSS faydalanmak için darboğazı desteklemediği için ucuza bulursanız alabilirsiniz GTX 1070 ucuza temiz bulursanız oda olur hocam.

Hocam eğer yeni nesil oyunları oynayacaksanız yanaşmayın 2070'e ama ben idare ederim diyorsanız karar sizin. Çünkü yeni nesil oyunlar artık işlemci tabanlı ve RTX nimetinden faydalanacağım diye oyun oynayamamanızı istemem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…