i5 6600K Modelinden i7 8700 veya i7 8700K Modeline Geçmek

m.kilavuzoglu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şu an halihazırda kullandığım işlemcim i5 6600K modelidir. FPS sorunlarından dolayı model yükseltmeyi düşünüyorum. Anakartım MSI B150m Bazooka olduğu için Overclock olayına giremiyorum. Z chipset olsa bile Overclock yapmak istemiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Tecrübelerinize ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem belirtmeyi unutmuşum:
  • 8 GB RX 480 256 BIT GPU
  • 8 GB 2133 MHZ RAM
  • i5 6600K CPU
  • 128 GB SSD
  • 1 TB HDD
  • 600W PSU
  • MSI B150m BAZOOKA MB
RAM'de de 8 GB artış olacak. Bilgisayarda oyun oynuyorum başka birşey yaptığımı hatırlamıyorum.
K ibaresi olan bir işlemciyle neden o anakartı aldınız ki ? FPS sorunlarından kastınız nedir ? Hangi oyunda sorun oluyor ?
Cahilliğime geldi desem yeridir. Pubg, Battlefield 1 ve Watch Dogs 2 de FPS problemleri yaşıyorum diğer oyunlar stabil devam ediyor.(The Witcher 3 ve CS GO)

Sistem belirtmeyi unutmuşum:
  • 8 GB RX 480 256 BIT GPU
  • 8 GB 2133 MHZ RAM
  • i5 6600K CPU
  • 128 GB SSD
  • 1 TB HDD
  • 600W PSU
  • MSI B150m BAZOOKA MB
RAM'de de 8 GB artış olacak. Bilgisayarda oyun oynuyorum başka birşey yaptığımı hatırlamıyorum.

Cahilliğime geldi desem yeridir. PUBG, Battlefield 1 ve Watch Dogs 2 de FPS problemleri yaşıyorum diğer oyunlar stabil devam ediyor.(The Witcher 3 ve CS GO)
Sistemin butun bu oyunlari rahat oynatabilecek duzeyde. MSI Afterburner ile oyun ici CPU ve GPU kullanimi ve sicakligini , RAM kullanimi ve FPS yi paylasir misiniz ?

Anakart değişikliği yapmadan alabileceğiniz en iyi işlemci 7700K olur. Zaten O.C yapmasanız bile stok frekansta 7700'dan daha performanslı.
Benchmarklardan bakıyorum ama 8700 ve 8700k, 7700k işlemciyi fazlasıyla geçiyor. Bende ilk 7700k almayı düşünüyordum fakat benchmark yapıldığı zaman fark çok ortada. Ölü yatırım yapmak istemiyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı