i5 6600k Program ile Overclock

Batuhan Şener

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim i5 6600k işlemci, SilverStone TUNDRA TD-002 Sıvı Soğutma, ASUS Z170 PRO-GAMİNG anakart ve ASUS GTX 970 ekran kartı. ASUS'un sitesinden indirdiğim AI Suite programı ile ekran kartına ve CPU'ya hız aşırtma yapabiliyorum. Burdan yapmam sağlıklı mıdır ve eğer sağlıklı ise bana 4.5 GHZ için gerekli voltaj değerlerini verebilirseniz sevinirim.

Ekran Alıntısı568.PNG

Yardımcı olabilcek kimse yok mu ?

Sistemim i5 6600k işlemci, SilverStone TUNDRA TD-002 Sıvı Soğutma, ASUS Z170 PRO-GAMİNG anakart ve ASUS GTX 970 ekran kartı. ASUS'un sitesinden indirdiğim AI Suite programı ile ekran kartına ve CPU'ya hız aşırtma yapabiliyorum. Burdan yapmam sağlıklı mıdır ve eğer sağlıklı ise bana 4.5 GHZ için gerekli voltaj değerlerini verebilirseniz sevinirim.

Eki Görüntüle 230988

Yardımcı olabilcek kimse yok mu ?
Her işlemcinin gerekli voltajı farklıdır o konuda birşey diyemem ama o.c işleminin yapmanın en sağlıklı yolu bios kullanmak. 4.5ghz i5 6600k ile rahatlıkla ulaşılabilecek bir hız sen 4.9 a kadar voltaj vererek zorlayabilirsin genelde yarım volt oynama yapmak yeterli oluyor. Girmişken ramlerede o.c yap :)

@MissionTroll RAM'e OC yapmak işlemci veya ekran kartı gibi değildir. RAM'e OC yapma. Ayrıca sistemi oyun için kullanıyorsan işlemci OC'u sana pek kazanç sağlamaz. Oyun bilgisayarında ekran kartına OC yapmak daha mantıklıdır.

@MissionTroll RAM'e OC yapmak işlemci veya ekran kartı gibi değildir. RAM'e OC yapma. Ayrıca sistemi oyun için kullanıyorsan işlemci OC'u sana pek kazanç sağlamaz. Oyun bilgisayarında ekran kartına OC yapmak daha mantıklıdır.
Ramlarım 16 GB 2666 MHZ. İlk kurulumda 2100 MHZ olarak gördü bilgisayar. XMP ile hallettim. Şuan ekran kartına hız aşırtma uygulamak istiyorum. Ayını program üzerinden ekran kartı ayarları ile de oynayabiliyoruz. Nasıl yapacağımı anlatabilirmisiniz ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı