i5 6600K & R9 380 Sistem Toplama

MSI kötü demedim zaten. Fiyat olarak sapphire daha avantajlı ve soğutma performansı olarak daha iyi. MSI afterburner programı var bu sayede daha iyi ben direkt olarak bu iyidir demedim soğutma performansı olarak sapphire daha iyi ve fiyat avantajı var bu yüzden sapphire önerdim.

@Yetheeer Kimse sana karşı çıkmıyor ki sen neden kasıyorsun kendini? Arkadaş sadece alıcının içini rahatlatmak için MSI'ın iyi olduğunu belirtti.

Merak ettiğim bir şey var!

Sapphire ısı borularını nikel ile kaplamıyor, acaba bu yüzden ısı boruları ısıyı daha iyi salıyor?

Sistemin ileriye dönük olmasını istiyorsanız z170 yonga setli anakart alın. 110-120 tl daha pahalı ama değer. Kullanılacak daha çünkü.

Nikel kaplanmış ısı boruları, ekzotermik tepkimeye daha zor mu giriyor, diye düşünmeye başladım?

Ayrıntıyı bilemiyorum ama sapphire konusu bu forumda tartışıldı ve adı temize çıkarıldı. Ortak kanı, nitro soğutması çok iyi, sadece amd ile çalışan bir firma yani nvidia için evga neyse amd için sapphire o ve bir de yurtdışında gayet önerilen, fiyatı da yüksek bir marka. Bende iyi olduğunu düşünüyorum, amd alınacaksa ilk iki tercihimden biri sapphire olurdu diyorum.

Fiyatı yüksek diye iyi demiyorum yanlış anlaşılmasın :) ama ülkemizde diğer markalara karşı bir fiyat avantajı var malumunuz.

@GCN Ben kendimi kasmıyorum. Gayet iyidir dendi sanki ben kötü demişim gibi bir hava oldu :D.

Bir de pasif soğutma olarak karşılaştırsak ASUS hepsini çok rahat geçer çok iyi soğutması var fakat hava sirkülasyonu kötü bu yüzden ASUS pahalı olmasına karşın iyi soğutma sağlamıyor iyi bileşenler de artı bir özellik ve zahmet.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı