i5 6600K Sistem Kapanıp Açılma Sorunu

Serkan oral

Hectopat
Daha fazla  
Ben yeni bilgisayar topladım ve düğmeye bastım açtım ama bilgisayar açılıyor lambaları yanıyor ve daha sonra kapanıyor. Sonra tekrar açılıyor ve kapanıyor. Güç düğmesini kapatmayınca kapanmıyor. Ekran kartı daha gelmedi takmadım. Ondan yapmaz diye düşünüyorum ki ana kartta HDMI girişi var bu da onboard ekran kartı olduğu göstermez mi?

Sistemim;

Gigabyte Z270X ULTRA GAMING ANA KART
İ5 6600K SKY LAKE İŞLEMCİ
CORSAİR DDR4 8X2 DUAL KIT RAM
COOL MASTER 120V SOĞUTUCU
GIGABYTE GTX1060 6G EKRAN KARTI
AEROCOOL DS230 KASA 6000W POWER

IMG-20170219-WA0003.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yeni bilgisayar topladım ve düğmeye bastım açtım ama bilgisayar açılıyor lambaları yanıyor ve daha sonra kapanıyor. Sonra tekrar açılıyor ve kapanıyor. Güç düğmesini kapatmayınca kapanmıyor. Ekran kartı daha gelmedi takmadım. Ondan yapmaz diye düşünüyorum ki ana kartta HDMI girişi var bu da onboard ekran kartı olduğu göstermez mi?

Sistemim;

Gigabyte Z270X ULTRA GAMING ANA KART
İ5 6600K SKY LAKE İŞLEMCİ
CORSAİR DDR4 8X2 DUAL KIT RAM
COOL MASTER 120V SOĞUTUCU
GIGABYTE GTX1060 6G EKRAN KARTI
AEROCOOL DS230 KASA 6000W POWER

Eki Görüntüle 216763

Son düzenleme:
100 serisi yonga setine sahip bir anakarta ( örneğin MSI B150m ) 7.nesil bir işlemci takmak.

Yukardaki olayda zaten anakart güncel 6.nesilide destekliyor.

Sorunum çözüldü akşam aklıma geldi arıza durum. Bildirimi veren ışıklar var onlara baktım ve dram yazan ışık yandığını gördüm bende ram in birini çıkardım tekrar denedim ve bilgisayar açıldı lamba söndü daha sonra bios dan memory bölümün den profil yaparak X.P.T ayarını açtım yani benim ram lar 3000 mhz ondan açılmıyor onun ayarını yapınca sorun çözüldü ilginize tşk ederim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı