i5-6600K sistem oyunlarda reset sorunu

DieRolla

Hectopat
Daha fazla  
Durum biraz farklı sadece 1 oyunda reset atıyordu o da Z1Z1 Kotk son zamanlarda CSGO'da da atmaya başladı, ama diğer oyunlarda sorun yok. Format attım hala aynı ısı problemi değil eminim ona driverlar güncel windows uptade yaptım, sorun bulduğu zaman otomatik olarak kapatma tikini kaldırdım. Aşağıda resim bırakıyorum PC'nin özelliklerini yardımcı olabilirseniz sevinirim.

speecyy.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bi oyun yükledim Expeditions Viking diye 10 dakika oynadıktan sonra reset attı yine, sanırım artık diğer oyunlardada atıyor, ne yapmamı önerirsin hocam

Üçüncüye söylüyorum: Güç kaynağı.

Farklı bir güç kaynağı temin edip deneme imkanınız var mı?

Çünkü sıcaklıkla ilgili olmadığı belli. Yani o da olabilir. MSI Afterburner ile sıcaklıkları takip eder misiniz oyun içinde?

Üçüncüye söylüyorum: Güç kaynağı.

Farklı bir güç kaynağı temin edip deneme imkanınız var mı?

Çünkü sıcaklıkla ilgili olmadığı belli. Yani o da olabilir. MSI Afterburner ile sıcaklıkları takip eder misiniz oyun içinde?
Hocam farklı bi güç kaynağıyla test etme imkanım yok demiştim o yüzden tamirci falan dedim. MSI afterburner ile sıcaklığı takip ederim ama oyunda fazla durmuyor direk reset atıyor, garantisinin olduğu aklıma geldi garantide herhangi bir ücret isterler mi mesela güç kaynağını değiştirmemiz lazımdı vs.
Kapanmadan önce en son 73'dü GPU sıcaklık.

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
73 derece kapatacak bir sıcaklık değil. Anakartınız veya güç kaynağınızda elektrik sorunu var.

Ekran kartınızın böyle birşey yapacağını tahmin etmiyorum.

Ekran kartınızı söküp, Intel dahili grafik yongasıyla oynayın bakalım, ne olacak.

bilgisayarın garantisi vardı serviste verdim yaklaşık 1 ay önce daha bugün gelecek ram ve ekran kartı iade çıktı sıfırını verecekler ssd hdd işlemci değişmiş anakart psu ve soğutucu tamir görmüş falan sağlam bir şeyi yokmuş heralde biraz geç oldu mesaj ama :D

Şuan elimde anakart hariç bütün parçaları değişti hatta gtx 960 yerine 1050 ti verdiler sorun ise bilmiyorum sorduğumda bi arıza olmuş bütün parçaları tetiklemiş sanırım gibisinden bi cevap verdiler

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı