İ5 6600K sistem reset sorunu

sh1nra

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar;

Sistem Özellikleri:
Anakart: Msi Z170A Gaming M3
İşlemci: i5 6600k
Ekran Kartı: Asus GTX 970
RAM: Crucial 8GB DDR4 2666 MHZ CL16 1.2V
Soğutma: Cooler Master Nepton 120XL
PSU: Cooler Master G750m 80+

Sorunum ise şöyle arkadaşlar. Bilgisayarı yaklaşık olarak 3-4 ay önce topladım. PSU ve ekran kartını önceden almıştım. İlk başlarda böyle bir problem yoktu. 3-4 kere mavi ekran hatası almıştım. Son bir aydır oyunlara girdiğimde bilgisayar %90 reset atıyor. Bazen atmadığıda oluyor. RAM'leri test ettim hiçbir sorun çıkmadı.İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkları da normal değerlerde gözüküyor. Sorun PSU olabilir mi? Çünkü bulunduğum bölgede sık sık elektrik kesintileri veya voltaj düşüklüğü olabiliyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: BIOS ve driverlar güncel durumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock kullanmıyorum.Sadece ekran kartı fabrika çıkışlı oc'li o kadar.Genelde işlemciye çok yük bindiren oyunlarda daha sık oluyo bu olay.

Termal macun sürdünüz mü acaba? Eğer sürmediyseniz ondan kaynaklanma ihtimali var, bir kaç arkadaşta buna benzer şeyler olmuştu. Eğer sürülü ise büyük ihtimalle sorun arkadaşların dediği gibi psu'dadır. Başka bir psu ile deneyip sonucu yazarsınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı