İ5 6600K sistem uyku modundan uyanırken ekran bozulma sorunu

P

Pars Extreme

Ziyaretçi
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. Yeni üyeyim ben, sorunum ile ilgilenebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Sistem özeliklerim:

• Asus Maxımus vııı Ranger anakart
  • İntel skylake 6600K 3.50 Ghz
  • Corsaır 8 Gb 2666 MHz RAM
  • Silver Power 400 watt

Ekran kartı kullanmıyorum Onboard, ile devam etmekteyim sorunum tam anlamıyla şu şekilde bilgisayarımı genelikle açık bıraktıktan bir süre sonra uykumoduna geçiyor ve uyku modundan uyandırırken ekranda bozuk ekran kartı şeklinde geliyor. Bütün sürücüler kendi sitesinden indirilmiş bir şekilde yüklenmiştir.
BIOS güncel, chipset güncel, vs işlemciyi hard diski, RAM, olmak üzere herbir şeyimi abimin DDR4 sisteminde test ederek sorunsuz olduğunu görmüş bulunmaktayım. Sorun anakart chip'inden olabileceğini düşünüyorum. Acaba tahminim doğru olabilir mi? Donanımda her şey yerli yerinde birçok kez format attım ama faydasız. Windows 10 kullanmaktayım 1 hafta öncesine kadar böyle bir şey olmamaktaydı. Renkli bozuk ekran geldiğinde biraz bekliyor ve siyah ekrana dönüyor. Reset atıyorum bilgisayar problemsiz çalışıyor uyku modundan alırken verdiği problemimi resim olarak gönderiyorum. İlginiz için çok teşekkürler Technopat ailesi.
images.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'leri test ettim demişsiniz ama ben ne zaman böyle ekranla karşılaşsam sorun hep belleklerde çıkıyor size tavsiyem tek bir RAM'i ana kartın RAM slotlarında tek tek denemeniz RAM'in tekini ana karttaki ilk RAM sloto takın uyutun bilgisayarı uyandırın böyle böyle deneyin sorun çözülmez ise o zaman chipseti suçlayabiliriz.

ramdan ola bir sorun değil başka bir ddr4 sistemde harddisk,işlemci,ram, vs test etmiş bulunmaktayım problemsiz çalışıyor yoksa garantiye göndereceğim anakartımı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı