İ5 6600K Sisteme El Capitan ve Yosemite Kurulumu

okkesch

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Öncelikle bu iletiyi başta Montezuma bey olmak üzere yetkin hackintosh takipçilerine ithafen yazıyorum. Elimden onlarca bilgisayar geçti ve yıllardır hobi düzeyinde bilgisayar parçaları ve programlarıyla ilgileniyorum. Ancak bu hackintosh konusunda henüz başarılı bir geçmişim yok. Demenelerim hep başarısızlıkla sonuçlandı. Ben de siz bilenlerden yardım isteyeyim dedim. Hackintosh kurulumu deneyip de başaramadığım son makinenin özelliklerini ve BIOS ayarlarını sizlerle paylaşıyorum. Yosemite kurulumları daha başlamadan resetle sonuçlanıyor. BIOS ayarlarını defaatle tarif edildiği şekillerde yapıyorum. El Capitan denemelerimde ise kurulum gerçekleşiyor ama hiç bir kext yükleyemiyorum. El Capitan da network, GPU, Ses kısacası hiç birşey yok. Multibeast ile de kext yüklemeye çalıştım nafile. Kuru kuru çalıştı sadece. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İlgileneceklere de şimdiden çok teşenkkür ediyorum. Saygılarımla.

Sistem özellikleri
Anakart : MSI Z170A PC Mate
İşlemci : Core i5 3.5 Ghz 6600K Skylake
RAM : Hyper Fury 8GB 2400Mhz DDR4
Sabit Disk : Fury 120 SSD + Seagate 2 TB 7200 Rpm
Ekran Kartı : Asus STRIX GTX960 O.C. Edition 4GB 128 Bit
Kasa+PSU : Zalman Z3 Plus + 600W PSU
Wi-Fi Kartı : Asus PCE-N1511n PCI-E

Dosya Ekleri

• MSI_SnapShot1_00.jpg
    MSI_SnapShot1_00.jpg
    90 KB · Görüntüleme: 201
  • MSI_SnapShot1_02.jpg
    MSI_SnapShot1_02.jpg
    91,5 KB · Görüntüleme: 183
  • MSI_SnapShot1_03.jpg
    MSI_SnapShot1_03.jpg
    87,9 KB · Görüntüleme: 217
  • MSI_SnapShot1_04.jpg
    MSI_SnapShot1_04.jpg
    93,4 KB · Görüntüleme: 207
  • MSI_SnapShot1_05.jpg
    MSI_SnapShot1_05.jpg
    130,6 KB · Görüntüleme: 296
@montezuma verdiğin linkiteki talimatlara göre yaptım ancak, dediğim gibi kurulum sonrası hiçbir kext yüklü gelmiyor. Multibeast ile yüklemeye çalıştığımda da hiç açılmadığını görüyorum. İlginiz için teşekkürler.

kurulum sonrası hiçbir kext yüklü gelmiyor.
BU cümle ile ne demek istedin? Sistemin için gerekli Kext'leri senin kurman gerekiyor.
Multibeast ile yüklemeye çalıştığımda da hiç açılmadığını görüyorum.
Multibeast ile ne yüklemeye çalışıyorsunda olmuyor?
Aldığın hataları, nelere yaptığını ayrıntılı yaz.

@montezuma El Capitan yüklendiğinde sistem açılıyor amma ve lakin grafik kexti, wi-fi kexti, ses kexti tanımsız geliyor. Multibeast ile ilgili kextleri yükledim ama sistem bir daha açılmadı. Sonra kurduğum hddyi biçimlendirdiğim için aldığım hataları size net olarak söyleyemiyorum. Tekrar El Capitan yükleyip, multibeast ile kextleri yükledikten sonra çıkan sorunları burdan ekran alıntısı olarak atarım olmazsa. Bu arada sistem bilgilerimi ve BIOS configürasyonumu yukarıda yazmıştım. Eksik ya da uyumsuz olan birşey yok değil mi? En azından ben mi öyle zannediyorum? iAtkos denemesi yapacağım yoksa ML3U.

Sen bunu Windows ile karıştırıyorsun. Mac olmayan bir cihaza OS X kurmaya çalıştığının farkındasın sanırım. Uyumsuzluğu geçtim, Wİndows bile kursan çoğu donanımın sürücüsünü senin bulup kurman gerekir. Ne bekliyordun? Herşey sorunsuz kurulacak mı? Yukarıda bahsettiğin sürücüleri senin bulup kurman gerekiyor. Multibeast konusuna gelince; Muhtemelen hatalı seçimler yüzünden kernel panic almışşsındır. Konuları tam incelemeden kurulum yapmaya kalkarsanız sonuç elbette bu olur. Skylake tabanlı sistem konunlarını biraz incelesen, bu sistemlerde kurulumun eski nesil sistemlere göre daha farklı olduğunu fark edebilirdin. Sana tavsiyem Skylake kurulum konularını dikkatlice incele. Sonra kuruluma geç.

Error allocating 0x#### pages at 0x####... alloc type 2 Hatası
  • Config.plist içinde RtVariables içine SIP güvenliği tamamen kapatın. ( 0xff ekleyin)
  • Farklı USB portları ile deneyin.
  • EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içinden VBoxHfs-64.efi silin ve yerine HFSPlus.efi koyun
Buradaki RtVariables içine SIP güvenliği tamamen kapatıp 0xff ekleme işi tam olarak nasıl yapılmalıdır? Yardımcı olabilecek var mı acaba?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı