Skylake i5-6600K Sisteme El Capitan Kurulumu

Arif Taban

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar ! Sistemime El Capitan kurmak istiyorum fakat bir kaç sorun var. İlk olarak sistemim aşağıda ki gibidir;
MSI Z170-A Gaming M3
İntel İ5 6600K
Crucial Ballistix Elite DDR4 8 GB 2666 Mhz Ram
1TB 7200 RPM HDD
MSI GTX 960 4G
Windows 10 PRO
Pekala ilk olarak BİOS ayarları yapıldı, şimdi sorunu anlatıyorum. İlk kuruluma geçerken aşağıda ki ekran çıkıp yeniden başlatılıyor bilgisayar
SAM_6872.JPG

Ardından kod değiştirmeden veya eklemeden tekrardan kuruluma başlamayı deniyorum ve bu sefer aşağıda ki ekran geliyor
SAM_6875.JPG

Ve ardından tekrar deniyorum kurmayı ve aşağıda ki ekran geliyor
SAM_6877.JPG

Bu ekrandan sonra bilgisayarı reset tuşundan tekrar başlatmak zorundayız aksi takdirde bu ekranda kalıyor.
Bu ekrandan sonra yine kurmaya çalışırsak bu sefer ilk seferdeki yeniden başlatma sorunu tekrar gerçekleşiyor. Evet arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Eğer ki çözebilirsek el birliği ile ne mutlu bana. Yardımlarınızı bekliyorum. Not: En son paylaşılan yani 10.11.4 Raw dosyası ile deniyorum. @montezuma @Recep Baltaş

Bu konuda tecrübem yok ama baya makele okumuştum elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıcam. Denediğin kodları yazar mısın?

Bu konuda tecrübem yok ama baya makele okumuştum elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıcam. Denediğin kodları yazar mısın?
Sık kullanılan, temel kodların çoğunu denedim. Kombinasyonları da amma velakin sonuç çoğunlukla 2. ekranda ki gibi oldu. Hatta eski sistemime de kurmayı denedim fakat ondada ekran sürücüsüyle ilgili sorun çıkmıştı. Önceden biraz tecrübem var yani.
Eski sistemimin konusu: Amd Hd Radeon 6570 ile Mavericks Normal Modda Açılmıyor

Son düzenleme:
kextlerle ilgili olabilir fakat benimde malesef o konuda bi tecrübem yok , recep abi bu konuda epey bi tecrübeli ya o yardım eder yada başka dmg indirmeyi deneyebilirsin

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı