i5 6600K tabanlı sistem toplama

Taha Kacar

Kilopat
Merhabalar. Aslında amacım 3000-3500 civarı bir sistemdi fakat toplamaya başlayınca hiç de öyle olmadığını gördüm. Bu şekilde bir sistem toplamayı düşünüyorum fakat bilgili arkadaşlara bir danışmak istedim. Yakın performans alabileceğim daha az bütçeli bir sistem de önerebilirsiniz.
toplama.png

Hocam kendi toplayacağım sistemi öneririm. Ekran kartını GTX 1060, İşlemciyi i5 6600 yaparsanız hem güçlü bir ekran kartı sahibi olursunuz hem de işlemci soğutucusu masrafından kurtulursunuz.
Ekran Alıntısı22.JPG

Overclock yapmanıza izin verecek bir anakart olan Z170 yonga setli bir anakart seçin,ekran kartınıda 900 serisi yerine 1000 serisi bir model seçerseniz daha iyi olur.

Hocam kendi toplayacağım sistemi öneririm. Ekran kartını GTX 1060, İşlemciyi i5 6600 yaparsanız hem güçlü bir ekran kartı sahibi olursunuz hem de işlemci soğutucusu masrafından kurtulursunuz.Eki Görüntüle 178350
Üstadım aslında önerdiğiniz sistem çok güzel fakat 500 ₺ daha eklemek beni çok sıkacağını düşünüyorum, 6600k alıp 3.9'a overclock yapmayı düşündüğüm için sıvı soğutmaya yöneldim. Bende daha güçlü bir ekran kartı almak isterdim fakat 4300₺ benim en son bütçem.

Overclock yapmanıza izin verecek bir anakart olan Z170 yonga setli bir anakart seçin,ekran kartınıda 900 serisi yerine 1000 serisi bir model seçerseniz daha iyi olur.
Evet öğrenmek istediğim tam buydu. Ayrıca gördüğünüz gibi overclock yapmayı düşünüyorum, bana link atarsanız sevinirim.

Eklemek isterim öncelikli olarak sistemi overwatch, no man's sky, gta V, mafia 3, m&b bannerlord için topluyorum, bu tip oyunları ultrada rahat oynayabilme şansımın olduğunu düşünüyorum.

Üstadım aslında önerdiğiniz sistem çok güzel fakat 500 ₺ daha eklemek beni çok sıkacağını düşünüyorum, 6600k alıp 3.9'a overclock yapmayı düşündüğüm için sıvı soğutmaya yöneldim. Bende daha güçlü bir ekran kartı almak isterdim fakat 4300₺ benim en son bütçem.

Evet öğrenmek istediğim tam buydu. Ayrıca gördüğünüz gibi overclock yapmayı düşünüyorum, bana link atarsanız sevinirim.

Eklemek isterim öncelikli olarak sistemi overwatch, no man's sky, gta V, mafia 3, m&b bannerlord için topluyorum, bu tip oyunları ultrada rahat oynayabilme şansımın olduğunu düşünüyorum.
Hocam madem bütçeniz 4300 TL o zaman şu sistemi topladım sizin için. Anakartıda O.C özellikte. Kalan paraya sıvı soğutma alırsınız.
1222222222.JPG

20160805_183552.png

Bu sistemi öneririm. Sonradan Ssd ekleyebilirsiniz ve işlemci soğutucu O.C için gayet yeterli.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20160805-183521.png
    Screenshot_20160805-183521.png
    167,5 KB · Görüntüleme: 101
Hocam madem bütçeniz 4300 TL o zaman şu sistemi topladım sizin için. Anakartıda O.C özellikte. Kalan paraya sıvı soğutma alırsınız.Eki Görüntüle 178355
@Ogzih arkadaşım sayesinde Armor serisini gördüm daha ucuzmuş. Eğer işlemci merakınız yoksa işlemciyi 6600 yapıp soğutucu masrafından kurtulabilirsiniz ve ekran kartını GTX 1070 alabilirsiniz. Böylece daha uzun ömürlü olur ve performans artışı baya olur.

Dosya Ekleri

• 4444444.JPG
    4444444.JPG
    59,8 KB · Görüntüleme: 107
Eki Görüntüle 178357

Bu sistemi öneririm. Sonradan Ssd ekleyebilirsiniz ve işlemci soğutucu O.C için gayet yeterli.
Hocam ssd eklendiği zaman yine bütçeyi fazla aşıyor fark ettiyseniz, ama 1060lı olan biraz daha cazip gözüküyor. Öncelikli amacım bu şekilde 3-4 sene geçirip sonradan parça yükseltmek.

Ayrıca sitede 1500₺ yerine 1760₺ gözüküyor aklım karıştı.

Hocam ssd eklendiği zaman yine bütçeyi fazla aşıyor fark ettiyseniz, ama 1060lı olan biraz daha cazip gözüküyor. Öncelikli amacım bu şekilde 3-4 sene geçirip sonradan parça yükseltmek.

Ayrıca sitede 1500₺ yerine 1760₺ gözüküyor aklım karıştı.
Hocam KDV'siz fiyat 1500 TL.

Ekran kartını kısa aralıkla değiştireceksen anakarta, işlemciye ağırlık vermen gerekir. Kullanacağın monitör çözünürlüğüne göre ekran kartı tercihinde bulunmalısın. Yüksek çözünürlük, hertz yoksa monitöründe ekran kartının performansı monitörüne yansımaz. Ekran kartını 1070 alacaksan monitörün 144HZ yada 2K olmalıdır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı