i5 6600K Tabanlı Sistem

Morichannn

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şuan elimde i5 6600K işlemci ve Asus ROG STRIX Nvidia GeForce GTX 1070 (O.C'siz hali) bulunmakta. Sizden 2500 ₺ bütçe ile:

-Anakart ( Tercihim bu olması yanında Msi Z170A Gaming M5 )

-RAM

-Sıvı soğutucu

-SSD

-HDD

-Kasa

-PSU

önermenizi istiyorum. Lütfen PSU 750 Watt 80+ Bronz sertifikası olsun. Eğer bütçem yeterli gelmez ise kasayı çıkarabilirsiniz.

Son düzenleme:
4.5 Ghz gibi hızlar için daha ucuz bir anakart alabilirsin.Gigabyte Z170 HD3,bu kartın tomshardware de 4.5Ghz testi var gayet başarılı 380tl fiyatına göre.Ama dersenki kafam rahat olsun,Asus Z170-A fazlasıyla yeterli.Daya iyi ses ve ethernetiyle Pro Gaming versiyonuda da tercih edilebilir.PSU olarak High Power Astro Lite 750W 80+ Golda bir bak derim.Mobildeyim link veremiyorum kusura bakma.

4.5 Ghz gibi hızlar için daha ucuz bir anakart alabilirsin.Gigabyte Z170 HD3,bu kartın tomshardware de 4.5Ghz testi var gayet başarılı 380tl fiyatına göre.Ama dersenki kafam rahat olsun,Asus Z170-A fazlasıyla yeterli.Daya iyi ses ve ethernetiyle Pro Gaming versiyonuda da tercih edilebilir.PSU olarak High Power Astro Lite 750W 80+ Golda bir bak derim.Mobildeyim link veremiyorum kusura bakma.
Yani Pro Gaming M5'e oranla daha iyi ve ses sunuyor. Peki ben bunu M5'e oranla hissedebilir miyim? M5 daha iyi mi overclock şansı mı sunar? Peki aralarında fark bu kadar mı? Evet gerçekten de ileride rahat olmak isterim.

Ram'i çift kanal olarak seçebilirim. Anakart M5 yaparsam daha iyi olur değil mi? Çünkü biraz daha bütçe ayırtabilirim. Bu arada hangi siteden topladınız.

@Tristan23 Bütçenize en uygun sistemi göstermiş arkadaş.Kasadan biraz daha kısılıp daha iyi ram alınabilir tercihe göre.Soğutma olarak da nanokatalogdan Liquid Freezer 120 ye bir bakın iki fanlı.Testlerde tundradan daha önde.

@Tristan23 Bütçenize en uygun sistemi göstermiş arkadaş.Kasadan biraz daha kısılıp daha iyi ram alınabilir tercihe göre.Soğutma olarak da nanokatalogdan Liquid Freezer 120 ye bir bakın iki fanlı.Testlerde tundradan daha önde.
Eğer bulabilirsem TD03-E daha iyi değil midir ?

Eğer bulabilirsem TD03-E daha iyi değil midir ?

Hayır.

Arctic Liquid Freezer 120 AIO CPU Cooler Review
Performance measurements - Arctic Cooling Liquid Freezer 120 AIO CPU Cooler Review
Arctic Liquid Freezer 120 AIO Cooler Review - Page 5 of 6 - Play3r.net

Amazonda 120 ve 240 versiyonları en çok satanlar listesinde ve hemen hemen amazon fiyatına alabiliyorsunuz.Tanınmışlığa fazla takılmayın,bir örnek veriyim,CM 212evo serisi neden burada çok satılıyor?Çünkü yurtdışında en çok satılanlar arasında ama orada 30$ bizde 180TL.O paraya alınabilecek çok daha performanslı soğutucular var ama gel gör ki forumlar 212evo önerileriyle dolup taşıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı