İ5 6600k Tabanlı Sisteme RAM Tavsiyesi

Alive

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba.
AMD 9370 tabanlı bi sistem kullanıyorum. Ancak oyunlarda belli bi noktadan sonra işlemci ısınmasından dolayı kapanma sorunu yaşıyorum.(Corsair H90 Sıvı Soğutucu + 750W Psu) ve i5 6600k tabanlı bi sisteme geçiş yapmak istiyorum. Ekran kartını daha sonra alacağım. Şu anki sistemimde 7870 myst edition var.

Anakart: Asus Z170 Pro Gaming
İşlemci: İ5 6600k
RAM : Kingston HyperX Fury Black 16GB(4x4) 2666MHz DDR4 RAM düşünüyorum ancak 4x4 ya da 2x8 hangisini tercih etmeliyim bilmiyorum. Sadece oyun için kullanacağımdan dolayı da 2666MHz tercih etmek fazla mı olur acaba? 450-500TL'den yukarı çıkmak da istemiyorum RAM için.
Teşekkürler.

2x8GB alın. İşlemciniz Dual Channel RAM destekliyor bu da demek oluyor ki 2 tane aynı bellek modülünü uygun durumda takarsanız 4 tane takmaktan daha fazla performans alırsınız.

KINGSTON HyperX Fury 16GB(2x8GB) DDR4-2400MHz CL15 Bellek Sadece oyun performansı olarak bakarsak bu ram yeterli midir sizce?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı