i5 6600K ve GTX 1060 sistem toplama

NRVS

Megapat
Makaleler
9
Yer
C-137
Bayramdan sonra bilgisayar almayı düşünüyorum, almadan önce size de danışmak istedim. Daha önce masaüstü bilgisayar toplamadım, bu konuları pek bilmiyorum. Ekran kartına ve işlemciye overclock yapabilir miyim uygun mu ?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 1600 veya R7 1700 tabanlı bir sistem yapıp o 1060 fiyatının düşmesini beklersen GTX 1070 koyup sağlam bir canavar toplayabilirsin.

Sisteminizde eksiklikler var ve en önemlisi de SSD. Yaşadığımız zamanda SSD'siz PC olmaz, bu arada topladığınız sistem OC'ye uygundur. Size tavsiyem ise :
  1. HDD'yi 1 TB'a düşürüp, 120 GB'lık bir SSD almanız yada direk 250-500 GB bir SSD alıp, HDD'yi ilerleyen zamanlarda almanızı öneririm.
  2. Yeni nesil -7. Nesil- işlemciler varken neden gidip de 6. nesil işlemci alıyorsunuz ? 7600K almanızı önerirken, AMD'nin Ryzen serisi işlemcilerine göz atın derim.
  3. İşlemci soğutucunuzu değiştirip sıvı soğutmaya yönelin.
  4. Güç kaynağınızı 600 W yaparak bütçeden tasarruf edebilirsiniz.
  5. Bana kasanız çok pahalı geldi, onuda değiştirebilirsiniz.

Sisteminiz pek sağlıklı olmamış.
• Öncelikle işlemciden başlayalım, işlemci 7. nesil almanızı öneririm. Skylake işlemciler yine alınabilir ama gereği yok.
• Kasa olarak nzxt s340 yada corsair 400c öneririm.
• Güç kaynağında 650W biraz gereksiz, sebebi zaten sli yapamayacaksın HDD yada SSD de o kadar yemez zaten. 550W güç kaynağı yeterli olur.
• İşlemciyi K ibaresi olmayan bir işlemci alıp soğutmayı da uygun bir şey alabilirsin. Sıvı soğutmaya gerek yok.
• Bu kadar bütçen varken 8 gb ram almak biraz mantık işi değil. 16 alman yararına olur.
• Geldik neredeyse en önemlisine sistemde SSD yok tavsiyem 250 gb bir SSD alman.
• Son olarak sistemi şimdi alabilirsin ama ekran kartı alamassın. Senin alabileceğin kartların fiyatlar çok yüksek GTX 1060'a 2000 tl gibi bir fiyat verilmez.

GTX1060'a zam geliyor sürekli şu anda 1829 lira o fiyata 120 GB sandisk SSD de dahil ve cooler master Hyper TX3L Evo soğutucu da dahil. 8GB RAM'i de fiyatı düşsün diye seçtim zamanla 16 ya yükselticem.

RX 480 alsam sorun olmaz değil mi ? Güç kaynağını da 600W'a düşürdüm en son fiyat 4908 oldu, bunu 4500-4600'e felan düşürmek için RX 480 seciyorum yoksa gönlüm GTX1060'da.

Son düzenleyen: Moderatör:
gtx 1060 a zam geliyor sürekli şuanda 1829 lira o fiyata 120gb sandisk ssd de dahil ve cooler master hyper tx3l evo soğutucu da dahil beyler 8 gb ram i de fiyatı düşsün diye seçtim zamanla 16 ya yükselticem

rx 480 alsam sorun olmaz değilmi ? güç kaynağınıda 600w a düşürdüm en son fiyat 4908 oldu bunu 4500-4600 e felan düşürmek için rx480 seciyorum yoksa gönlüm gtx 1060 da

Sorun olmaz ama RX480-580 fiyatları GTX 1060'dan yana kalır yanı yok. Yukarıda @Nazım Paşa'nın topladığı sistemi al.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı