İ5 6600K ve GTX 750 Ti Performansı

Makefree

Hectopat
Daha fazla  
Yeni nesil olan 6600k, 4690k ile yakın fiyatta olup ondan daha yüksek performans göstermektedir. Fakat araştırdım araştırdım ve hiç 6600k işlemci ile 750 Ti'ın aynı bilgisayarda nasıl performans gösterdiğini bilmiyorum, amacım da düşük fiyatlı PC toplamak. Lütfen yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 6600K performansı sorgulanacak bir işlemci değil. Gönül rahatlığıyla alabilirsin.

bütçem 3600 tl

İşlemciyi o kadar yüksek tutmana gerek yok. Sistem oyun içinse ekran kartını yüksek tut.

Sen bize bütçe belirt biz sistem toplayalım.
Fakat 750 ti iyi bir ekran kartı ve testlere göre işlemcinin ekran kartı kadar önemi olduğu kanıtlanmış

6400 yapıp ekran kartını 950 veya 960 yapabilirsin.
Fakat benim amacım şimdi sistemi iyi tutup ekran kartını ucuz ve kaliteli tutmak çünkü sonradan ekran kartını değiştirecem

Oyun için mi toplayacaksın sistemi? Ve bütçen nedir?
Sistemi oyun için toplayacağım ve bütçem 3600 tl

Yeni nesil olan 6600k, 4690k ile yakın fiyatta olup ondan daha yüksek performans göstermektedir. Fakat araştırdım araştırdım ve hiç 6600k işlemci ile 750 Ti'ın aynı bilgisayarda nasıl performans gösterdiğini bilmiyorum, amacım da düşük fiyatlı PC toplamak. Lütfen yardım edin.
İşlemci de önemlidir ama ekran kartına biraz daha fazla bütçe ayırmak daha faydalı olur örneğin İ5 4460 koyarsan anakart ve ram'den kar edersin ve onları da üst seviye yaparsın sana önerim bu olur.

bütçem 3600 tl

Fakat 750 ti iyi bir ekran kartı ve testlere göre işlemcinin ekran kartı kadar önemi olduğu kanıtlanmış

Fakat benim amacım şimdi sistemi iyi tutup ekran kartını ucuz ve kaliteli tutmak çünkü sonradan ekran kartını değiştirecem

Sistemi oyun için toplayacağım ve bütçem 3600 tl

Hocam 3.600TL Bütçe ile 750Ti alınmaz. Buyur GTX970 sığdırdım. Üstelik istediğin işlemcide mevcut. Sinerji'den listeledim. Gönül isterdi ki bu bütçeye SSD de ekliyim fakat zorladım bu kadar oldu :)
Daha iyi bir kasa eklemiştim lakin 3.700'ü buldu o zaman ben de Z3 Plus ekledim olmaz dersen PSU'yu 600W yaparsın diyeceğim ama sisteme yeterli olur mu orasını bilemiyorum.

sistem2.jpg

Hocam 3.600TL Bütçe ile 750Ti alınmaz. Buyur GTX970 sığdırdım. Üstelik istediğin işlemcide mevcut. Sinerji'den listeledim. Gönül isterdi ki bu bütçeye SSD de ekliyim fakat zorladım bu kadar oldu :)
Daha iyi bir kasa eklemiştim lakin 3.700'ü buldu o zaman ben de Z3 Plus ekledim olmaz dersen PSU'yu 600W yaparsın diyeceğim ama sisteme yeterli olur mu orasını bilemiyorum.

Eki Görüntüle 119909
Neden anakartta DDR3 yazıyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı