i5 6600K ve GTX970 Tabanlı Sistem Toplama

Picky

Kilopat
Yer
Denizli
Herkese selamlar,

• Intel i5 6600K,
  • MSI Z170A Gaming Pro,
  • G Skill Ripjaws V DDR4 2400 MHZ (2x4) 8GB RAM,
  • Zalman Z3 Plus 600LE Fan Kontrollü 600W Kasa,
  • Samsung 120 GB 820 EVO Sata 3.0 (Okuma 540/Yazma 520) SSD,
  • WD 3.5" 1 TB Caviar Blue Sata 3.0 7200 Rpm 64 MB HDD,
  • Cooler Master Hyper 212 Evo İşlemci Soğutucusu,

Araştırmalarım sonucu önümüzdeki 1 ay içerisinde bu sistemi toplama kararı aldım. Sizlere birkaç sorum olacak.

1.) Bildiğiniz üzere yeni nesil Skylake işlemcilere geçildi. Sizce Skylake şu an toplanmalı mı? Bunlar giriş seviye, yeni teknolojinin denendiği işlemciler midir? "Skylake toplayacaksan eğer, bekle sistem otursun" yoksa "Gayet iyi, işlemcinin girişi, oturanı olmaz, topla" der misiniz? Çünkü DDR4 toplamak istiyorum.

2.) Sisteme GTX 970 Ekran kartı ekleyeceğim fakat hangi marka 970'i alma konusunda sizden fikir rica ediyorum. Ayrıca birçok forumda ya da videoda 970'lerdeki CW sorununu okudum (Minimum sorun Galax'ta diye okudum). Bu büyük bir sorun mudur ? Yine de 970 almalı mıyım? Yoksa 970 ayarında bir kart mı alayım?

3.) Belirttiğim kasa sistem için yeterli midir? Kasaya fazla vermek istemediğim için.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
600 watt güç kaynağın nvidia kaldırır anca. Ben de aynı sorunu yaşadım. 650 watt beslemem var, yine de yetmiyor r9 390 için. Benim sistemim de skylake mimaride ve gayet memnunum.

600 watt güç kaynağın nvidia kaldırır anca. Ben de aynı sorunu yaşadım. 650 watt beslemem var, yine de yetmiyor r9 390 için. Benim sistemim de skylake mimaride ve gayet memnunum.

Peki kasa önerin var mı ? Ayrıca R9 390 dan memnun musun?

@tarkanbeyaz Sistemin güzel, Msi Z170A Gaming Pro ile Asus Z170 Pro Gaming arasında fark var mıdır ?

Peki kasa önerin var mı ? Ayrıca R9 390 dan memnun musun?

@tarkanbeyaz Sistemin güzel, Msi Z170A Gaming Pro ile Asus Z170 Pro Gaming arasında fark var mıdır ?

Açıkçası topladığımda piyasada çok fazla anakart seçeneği yoktu skylakeler için. Büyük ihtimal Msi Z170 Gaming Pro o zaman piyasada yoktu ve F/P olarak en iyi anakart olarak asus Z170 Pro Gaming vardı. Kullandıkça sesteki kaliteyi hissediyorum mesela son zamanlarda. Bios arayüzü cok pratik oc için kolay bir kullanımı var. Ancak sanırım bu Msi içinde gecerlidir. Muhtemelen de ram slotlarından; USB 3.0, 3.1 slot sayılarına kadar hepsi aynıdır. Ethernet için bir şey diyemem ama ses için Asus Z170 Pro Gaming bence daha öndedir. Ses kapasitör sayısı da bunu kanıtlıyor bence.

@tarkanbeyaz Hocam Msi' a daha yakın gibiyim ama yinede araştırcam ikisini de tekrar. Bir sorum daha olacak size. GTX 970 ler arasında çok kararsız kaldım. Galax ya da Evga düşünüyorum, siz karttan memnun musunuz ve bir de bu vRam 3.5 - 0.5 şeklinde ayrıymış sanırım. Bu bir problem yaşatır mı oyunlarda ?

@tarkanbeyaz Hocam Msi' a daha yakın gibiyim ama yinede araştırcam ikisini de tekrar. Bir sorum daha olacak size. GTX 970 ler arasında çok kararsız kaldım. Galax ya da Evga düşünüyorum, siz karttan memnun musunuz ve bir de bu vRam 3.5 - 0.5 şeklinde ayrıymış sanırım. Bu bir problem yaşatır mı oyunlarda ?

Ben karttan çok memnunum. Bendeki FTW serisi. FTW+ ile ikisini tavsiye ederim. SC serilerinin soğutmalarında sorun olduğu söyleniyor. Basit kullanıma sahip bir yazılımı var OC için. Şimdiye kadar coil whine sorunu hiç olmadı. Amazondan getirdim, 1190 liraya geldi. Msi ve Asus modellerinden kesinlike soğutma ve performans olarak daha iyi, hız aşırtma olanağı onlardan daha yüksek. Galax Hof serisi de benim kartımdan hız aşırtma olarak biraz daha yüksek imkana sahip.

vram sorunu ise tüm 970 kartlarda var ama bu o kadar sorun olarak çıkmadı daha o kadar vram kullanan bir oyun çıkmadı karşıma. Zaten bu ekran kartı ile 1080p oyun oynayacaksın o da çok vram yemeyecek bence.
Hatta aklıma gelmişken, Skyrim ve borderlands 2 oyunlarını DSR teknolojisi ile 2715x1527 çözünürlükte oynuyorum.

Gtx 970 yerine bence r9 390 alabilirsin.
390 gibi bir ekran kartı 970 gibi bir kartın yanında nefes alamaz. Çok sıcak çalışıyor. 970 bu civarlarda en iyisi diyebiliriz.
Asıl soruya gelecek olursak Galaxy HOF serisi ya da MSI Gaming serisi alabilirsiniz. Gece kuşuysanız gaming serisi sizin için en idealidir. Saat 3 de komşular rahatsız olmasın diye sessiz moda almak falan hoş. Kısacası 970' den şaşma ve Evga, MSI, Galaxy HOF serisi firmalardan al. Tercihim MSI.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı