i5 6600K ve R9 390X Sisteme Tavsiye

Marka değiştirmen 2 senelik kart alacağın gerçeğini değiştirmiyor. Aldıktan hemen sonra yeni mimari kartlar çıkar yapılan testlerde o ekran kartına verdiğin paranın yarı fiyatına daha performanslı kartlar olduğunu görürsün. Bir nevi enayi durumuna düşmüş hissedersin. GTX980 kötü değilde o kadar yüksek fiyatını hiç haketmiyor. Beklemek istemiyorsan idareten daha düşük bütçeli GTX750Ti/950 alabilirsin. Yeni kartlar çıktığında bütçenin büyük bir bölümü cebinde kalacağından elindeki kartı satıp yeni mimari kart alabilirsin.

Marka değiştirmen 2 senelik kart alacağın gerçeğini değiştirmiyor. Aldıktan hemen sonra yeni mimari kartlar çıkar yapılan testlerde o ekran kartına verdiğin paranın yarı fiyatına daha performanslı kartlar olduğunu görürsün. Bir nevi enayi durumuna düşmüş hissedersin. GTX980 kötü değilde o kadar yüksek fiyatını hiç haketmiyor. Beklemek istemiyorsan idareten daha düşük bütçeli GTX750Ti/950 alabilirsin. Yeni kartlar çıktığında bütçenin büyük bir bölümü cebinde kalacağından elindeki kartı satıp yeni mimari kart alabilirsin.

Sistemi yavaş yavaş toplayıp ekran kartını bekliyeceğim. 6 mayıs 2016 pascal mimarisi kartlar tanıtılacak sanırım 1 2 aya kadar da son kullanıcıya ulaşır. Bu son andaki müdahaleniz içinde ayrıca teşekkür ederim.

Dolar bu seviyedeyken sistemi ekran kartsız işlemci dahili GPU'sunu kullanacak şekilde alabilirsin. Şimdi farkettim anakartında ITX tabanlı bir anakart seçtiğin kasa içerisinde o anakart resmen kaybolur. Şayet o anakartı alacaksan küçük ebatta kasa tercih et derim. Yada anakartı ATX ebatlarında başka bir model seç.

Tüm yorumlar için çok teşekkür ediyorum. Tavsiyeleriniz doğrultusunda birazda kendi düşüncem ile evladiyelik tabiri ile =) Kasanın son hali.

Anakart: GIGABYTE Z170N-Gaming 5 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3333MHz(OC) DVI&HDMI
İşlemci: Intel Core i7 6700K Soket 1151
Ekran K.: Zotac GTX980 AMP! Edition GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
Ram: KINGSTON Hyperx FURY Black 16GB DDR4 2666MHz
SSD: Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
Kasa: THERMALTAKE CORE V51 80PLUS BRONZE 750W PENCERELİ MidT ATX SİYAH KASA
Sıvı Soğutucu: ZALMAN LQ Serisi LQ315 SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
Toplam :5000 TL'yi bulduk bütçeyi zorladık. :)

Bu şekilde Şüphelerim;
Ekran Kartı ve İşlemci Soğutucusu. Diğer Bileşenlerde kararlıyım. Sizce Nasıl.

Z170X ile Z170N tamamen birbirinden farklı modeller bir harf çok şey değiştiriyor. Yanlış alsaydın bile geri iade edersinde hiç gerek yok o kadar uğraşmaya. Burda yazdığın anakart Z170X Gaming 5 ise sıkıntı yok. Seçtiğin anakart ve diğer bileşenler ekran kartı olmadan gayet iyi.

Overclock'la işi olmayanın Z serisi anakartla da işi olmaz. İşlemciye overclock yapmadıktan sonra belleği o seviyede almana da gerek yok. APU sistem değil ki bu belleğin frekansının önemi olsun. Ayrıca 6600K işlemci alan kişi 6700 performansı almak zorunda değil ufak hızaşırtmayla ona yakın olsun isteyebilir. Parasıda cebinde kalır böylece.
Aynı şeyi söyledim zaten

Arkadaşlar merhaba,

Ekran kartı olmadan sistemi sipariş ettim fakat 1 günde 100TL kadar artış oldu rakamda. Bu nedenle ramleri 2400mhz SSD yide OCZ yaptım.

Sistemi bu şekilde sipariş ettim.

Anakart: GIGABYTE Z170X-Gaming 5 Intel Z170 Soket 1151
İşlemci: Intel Core i7 6700K Soket 1151
Ram: KINGSTON Hyperx FURY Black 16GB DDR4 2400MHz
SSD: OCZ 240GB TRION 150 Serisi Sata 3.0 SSD
Kasa: THERMALTAKE CORE V51 80PLUS BRONZE 750W
Sıvı Soğutucu: ZALMAN LQ Serisi LQ315 SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ

Toplam ekran kartı yok. 3300TL oldu.

Artık yeni nesil ekran kartlarını bekleyeceğim bir süre.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı