i5 6600K ve RX 580 Sistem oyun oynarken aniden kapanma sorunu

Erkan Şahin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Müşavir Yardımcısı
Merhaba, bilgisayar özelliklerim aşağıdaki gibi. 2 gündür bilgisayarım oyun oynarken aniden reset atıyor, bilgisayar çalışıyor ancak yeniden başlamıyor, açma kapama tuşu reset tuşları çalışmıyor tek çözüm PSU anahtarını kapatıp açmak. Tüm sıcaklıkları kontrol ettim hepsi normal. Ayrı ayrı işlemci stres test ve 3dmark ekran kartı stres test yaptım ancak hiçbir sorun olmadı.

Anakart: MSI Z170a Gaming M3
İşlemci: Intel i5 6600k [email protected]
İşlemci Soğutucu: Akasa Venom A10
RAM: Kingston HyperX Fury DDR4 2400Mhz @2800MHZ
Ekran kartı: MSI RX 580 GamingX 8G
Monitör: AOC G2460PF FreeSync
Kasa: Zalman Z3 Plus LE
Güç kaynağı: Zalman 600W
M2 SSD: Samsung 960 EVO 250GB
SSD: Kingston HyperX Fury 120GB
HDD: Seagate 2TB ST2000DM001

RAM OC yapılmış. Bu yüzden olabilir. Eski hâline geri getir. Eğer hâlâ kapanırsa RAM uyumsuzdur, bilgisayarı kilitliyordur demektir.
Hocam Overclock tamamen kapattığım zaman yine aynısı oluyor. Ayrıca RAM'leri kit halinde aldım 1 yıldır uyumsuz değilde şimdi mi uyumsuz. Cevabınız için teşekkür ederim.

Bugün ekran kartını garantiye yolladım. Sorunun ekran kartından meydana geldiğini düşünüyorum. AMD Wattman'den güç sınırını eksi değerlere düşürünce CoilWine sorunu ve kapanma sorunu oluşmuyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı