i5 6600K Sistem Kapanma Sorunu

coston12

Kilopat
Merhaba,

Bilgisayarım sürekli kapanıyor. Örnek olarak Word of tanks oyununa girerken oyun yanıt vermiyor diyor kendini kapatıyor yeniden başlatıyor,
Buna ne neden olabilir.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Anakart: MSI Z170-A PRO.
İşlemci: Intel i5-6600K.
RAM: G.Skill DDR4-3000MHz.
Ekran kartı: EVGA GTX970 FTW+
Depolama: Toshiba TR200 480GB +1 TB Seagate Barracuda 7200RPM.
Soğutucu: Noctua NH-U9S.
PSU modeli: Corsair VS650.

Son düzenleme:
Merhaba,

Bilgisayarım sürekli kapanıyor. Örnek olarak Word of tanks oyununa girerken oyun yanıt vermiyor diyor kendini kapatıyor yeniden başlatıyor,
Buna ne neden olabilir.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Anakart: MSI Z170-A PRO.
İşlemci: Intel i5-6600K.
RAM: G.Skill DDR4-3000MHz.
Ekran kartı: EVGA GTX970 FTW+
Depolama: Toshiba TR200 480GB +1 TB Seagate Barracuda 7200RPM.
Soğutucu: Noctua NH-U9S.

PSU ve sıcaklık değerleri gerek.

1) İlk akla gelen ekran kartı ve işlemci sıcaklığı bunu MSI Afterburner ile takip edebilirsiniz.
2) Yazılım problemi veya driver problemi
3) Windows hasarlı dosyaların olması vs

Şimdi sadece oyuna girerken mi problem ortaya çıkıyor? İnternette gezerken sorun var mı?

Merhaba,

SSD'yi yeni aldım ve dün kurulumunu gerçekleştirdim Windows10 1909 sürümünü kurdum bundan önce de sorun vardi GTA 5 oynarken de yapıyordu. PSU modeli aşağıda belirtiğim gibidir.
1) İlk akla gelen ekran kartı ve işlemci sıcaklığı bunu MSI Afterburner ile takip edebilirsiniz.
2) Yazılım problemi veya driver problemi
3) Windows hasarlı dosyaların olması vs

Şimdi sadece oyuna girerken mi problem ortaya çıkıyor? İnternette gezerken sorun var mı?
İnternette gezerkende yapmaya başladı şimdi.
PSU modeliniz ve MSI Afterburner ile oyun içi değerleri paylaşır mısınız? Ayrıca aldığınızdan beri oluyor mu? Ani elektrik kesintisi yaşandı mı yakın zamanda?

Elektrik kesintisi evde yakın zamanda gidip gelmeler oldu.

Kapandığında herhangi bir ışık yanıyor mu anakartınızda? Kapanma sorunu hepsinde varsa o zaman güç kaynağından kaynaklı olduğunu gösteriyor. SSD aldığınıza göre onda bir problem yok çünkü eskisinde de varmış.
1) Ekran kartını çıkarıp, kabloyu anakarta takın öyle kullanmayı deneyin, kapanma devam ederse ekran kartında da sorun yok gibi diyebiliriz.
2) RAM'leri farklı slota takınız. Gerekirse tek RAM kullanın

PSU ilk seri muhtemelen? Ne zaman aldınız, etiketi ne renk? Kaliteli bir güç kaynağı ile deneyebilir misiniz? Sorun PSU kaynaklı gibi gözüküyor.

Evet PSU ilk seri. 2016 tarihinde aldım. Aşağıdaki resimde belli olduğu gibi kasa ile geldi PSU.

Dosya Ekleri

• batu pc.jpg
    batu pc.jpg
    77,1 KB · Görüntüleme: 26
Merhaba,

SSD'yi yeni aldım ve dün kurulumunu gerçekleştirdim Windows10 1909 sürümünü kurdum bundan önce de sorun vardi GTA 5 oynarken de yapıyordu. PSU modeli aşağıda belirtiğim gibidir.

İnternette gezerkende yapmaya başladı şimdi.

Elektrik kesintisi evde yakın zamanda gidip gelmeler oldu.
Hocam sıkıntı muhtemelen PSU'da. Elektrik kesintilerinden sonra yapmaya başladıysa artık ondan hayır bekleme. Emanet olarak birinden en az 450W sıkıntısız cpu bulup denersen ve sıkıntı çıkmazsa artık yeni PSU vaktidir. Alırken yeniden konu açarsanız yardımcı oluruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı