İ5 6600K ve WD Purple Sistem Yavaş Açılma Sorunu

Haxdatcam

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Windows 8.1 kullanıyorum. Sistemim de şu şekil:
  • MSI GTX 980 Ti
  • Corsair 2133 MHz RAM 8 GB
  • WD Purple 2 TB
  • I5 6600K
  • MSI Z170A Gaming M7

Bu sistemi kullanıyorum. 1,5-2 dakikada açılıyor ve MSI logosunu geçtikten sonra Windows başlatıldı gösteren ekrana gelirken 10 saniye siyah ekranda kalıyor, sonra açılıyor. Açıldığında benim GT 630M ekran kartlı bilgisayarımdan daha yavaş kendisini toparlıyor. Acaba WD Purple harddisk olduğu için mi?

Windows başladıktan 15 saniye sonra Google'a girmeye çalışınca 3-4 saniye sonra Google açılıyor ve disk kullanımı %100 oluyor. :(

CS:GO = 350 FPS
Garry's Mod = 300 FPS civarıydı sanırım.
Dayz = 45-60 FPS
Arma III = 45-50 FPS

Farklı oyunlarda yine deneyip eklerim. Acaba sorun nerede?

Harddisk testi yapabileceğim bir program var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, Windows 8.1 kullanıyorum. Sistemim de şu şekil:
  • MSI GTX 980 Ti
  • Corsair 2133 MHz RAM 8 GB
  • WD Purple 2 TB
  • I5 6600K
  • MSI Z170A Gaming M7

Bu sistemi kullanıyorum. 1,5-2 dakikada açılıyor ve MSI logosunu geçtikten sonra Windows başlatıldı gösteren ekrana gelirken 10 saniye siyah ekranda kalıyor, sonra açılıyor. Açıldığında benim GT 630M ekran kartlı bilgisayarımdan daha yavaş kendisini toparlıyor. Acaba WD Purple harddisk olduğu için mi?

Windows başladıktan 15 saniye sonra Google'a girmeye çalışınca 3-4 saniye sonra Google açılıyor ve disk kullanımı %100 oluyor. :(

CS:GO = 350 FPS
Garry's Mod = 300 FPS civarıydı sanırım.
Dayz = 45-60 FPS
Arma III = 45-50 FPS

Farklı oyunlarda yine deneyip eklerim. Acaba sorun nerede?

Harddisk testi yapabileceğim bir program var mı?

Harddisk bu kadar FPS etkiliyor mu? Farklı bir sorun olabilir mi acaba?

Evet etkiliyor şuan kullandığım HDD yüzünden oyunlarda (Battlefield 4-Gta 5) sürekli fps drop oluyor.

Harddiski değiştirdim Dayz 70 FPS e yükseldi GTX 980 Ti ve i5 6600K için normal mi?

50-60 aralarında geziyor ve arada sırada donuyor 1 saniyeliğine sorun bilgisayarda mı acaba? CS:GO 390-400 FPS.

DayZ'yi ultrada açtıysan normal ama takılması normal değil en iyisi bütçeniz dert değilse bir SSD çakın gitsin. Öyle iyi bir bilgisayar SSD'siz olur mu hiç?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı