i5 661 ve R7 240 Sisteme Overclock Yapılır mı?

Ahmet Uçar

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
- AMD Radeon R7 240 DDR3
- (4x2) 8 GB DDR3 RAM (1333MHz
- Intel Core i5 661 3.33GHz
- H55M-S2 Anakart

Arkadaşlar bu sisteme overclock yapmak istiyorum. Hangi programı kullanabilirim ve ayarlarım nasıl olmalıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock yapsanız bile performansında hiç bir farklılık olmayacak ilk nesil i5 çünkü boşuna uğraşmayın onun için ekran kartıda giriş seviyesi zaten oyun için uygun bir kart değil görüntü versin yeter denilen kartlardan biri.

- AMD Radeon R7 240 DDR3
- (4x2) 8 GB DDR3 RAM (1333MHz
- Intel Core i5 661 3.33GHz
- H55M-S2 Anakart

Arkadaşlar bu sisteme overclock yapmak istiyorum. Hangi programı kullanabilirim ve ayarlarım nasıl olmalıdır?
İşlemciniz günü kurtarır düzeyde. Ekran kartı biraz zayıf kalmış ona biraz overclock yapabilirsin. İleri düzey bilginiz yoksa MSI Afterburner gayet iyidir. Bu arada yüzde 10-20 den fazla performans artışı da bekleme.

R7 240'a bios mod ile overclock yapılıp %50 performans artışı kazanılabildiğini görmüştüm. Araştırmanızı tavsiye derim.

O iş biraz riskli. Bilgisi yoksa bulaşmasını pek önermem. BIOS mod yapacağım diye BIOS komple gitmesin

O yüzden araştırmasını önerdim . Aklına yatarsa yapar, %50 performans artışının risk almaya değer olduğuna karar verebilir.

Arkadaşlar ayarları tek tek denedim. Yaklaşık 14-15 denemenin ardından Rising Storm 2: Vietnam oyununda FPS değerim 36'dan 42-43'e yükseldi. Ayarlarım;

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    11,1 KB · Görüntüleme: 49
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…