i5 7000u Bilgisayarda %100 disk %100 CPU kullanımı

BoraRz

Hectopat
Daha fazla  
Esenlikler:
Bilgisayarım eskiden gayet güzel çalışırken bir anda mı oldu tam emin değilim ama çok kasmaya yavaşlamaya başladı. FPS'ler yerlerde oluyor Google gibi tarayıcılar bile açılmakta zorlanıyor çok garip bir durum içindeyim. Üstelik bilgisayar özelliklerimde Valorant gibi oyunları rahatça oynatıyordu eskiden fakat şu an oyuna girmekte bile zorlanıyorum. Görseldede gördüğünüz gibi ne açsam ya disk ya CPU bazen ikisi de 100e veya yüksek konumlara çıkıyor. 3 programdan virüs taraması yaptım laptopta virüs yok. Lütfen yardımcı olun ne gerekiyorsa yaparım ama eskisi gibi rahat oyun oynamak istiyorum artık.
Sistem özelliklerim;
GeForce 930MX.
8 GB RAM.
i5 7000u (7200'de olabilir tam bakamadım)

Dosya Ekleri

• 20210423_163629.jpg
    20210423_163629.jpg
    89,9 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleyen: Moderatör:
Format atın ondan sonra da böyle bir sorun olursa ki olmaz Disk kullanımı %100 olabilir o durumda da disk değişikliği gerekebilir. Bu halde yazılımsal bir sorun var gibi düşünüyorum virüs vs.

Format atın ondan sonra da böyle bir sorun olursa ki olmaz Disk kullanımı %100 olabilir o durumda da disk değişikliği gerekebilir. Bu halde yazılımsal bir sorun var gibi düşünüyorum virüs vs.

Hocam neden direk format atıyor? Belki sorunu çözeceğiz.

3 programdan virüs, malware taraması yapılmış anladığım kadarıyla ve uzun bir süredir de format atılmıyor gibi anlatılmış. Diğer türlü sorunu saptamak zor olacaktır. Format sonrasında diskte mi sıkıntı var yoksa yazılımsal mı anlaşılmış olur.

Hocam ilk önce yazılımsal olarak çözüm deniyoruz. Çözüm bulamadığımız takdirde formatı atarız zaten. Ne bu heyecan?

Hocam ilk önce yazılımsal olarak çözüm deniyoruz. Çözüm bulamadığımız takdirde formatı atarız zaten. Ne bu heyecan?
3 programdan virüs, malware taraması yapılmış anladığım kadarıyla ve uzun bir süredir de format atılmıyor gibi anlatılmış. Diğer türlü sorunu saptamak zor olacaktır. Format sonrasında diskte mi sıkıntı var yoksa yazılımsal mı anlaşılmış olur.
Normal anlık öyle olabilir. Ama sürekli ise sorun var.
Öncelikle çözmeye çalıştığınız çözüm yolu önerdiğiniz için teşekkür ederim. İlk olarak evet sürekli oluyor anlık değil sürekli böyle kalıyor 2. olarak format atamam bilgisayarda depoladığım fotoğraf ve videolar var şuanlık format atamam gibi ve evet tüm programlar bu şekilde yani az olduğunu hiç görmedim hep yüksek.

Öncelikle çözmeye çalıştığınız çözüm yolu önerdiğiniz için teşekkür ederim. İlk olarak evet sürekli oluyor anlık değil sürekli böyle kalıyor 2. olarak format atamam bilgisayarda depoladığım fotoğraf ve videolar var şu anlık format atamam gibi ve evet tüm programlar bu şekilde yani az olduğunu hiç görmedim hep yüksek.

Hocam %100 disk kullanımı olmasının sebebi harddiske Windows 10 kurulu olmasından dolayı oluyor. Şöyle imkanınız varsa Windows 8.1 Single'a geçerseniz ham RAM kullanımınız azalır hem de %100 disk kullanımı ortadan kalkacaktır. Aynı sorunu ben de yaşıyorum ve tek çözümü bu. Ya da SSD alman.

Hocam %100 disk kullanımı olmasının sebebi harddiske Windows 10 kurulu olmasından dolayı oluyor. Şöyle imkanınız varsa Windows 8.1 Single'a geçerseniz ham RAM kullanımınız azalır hem de %100 disk kullanımı ortadan kalkacaktır. Aynı sorunu ben de yaşıyorum ve tek çözümü bu. Ya da SSD alman.
Normal anlık öyle olabilir. Ama sürekli ise sorun var.
Hocam esenlikler.
Windows 8.1'e geçersem olay çözülür mü diyorsunuz eğer gerekirse geçerim. SSD Laptop'lara takılıyor mu ve işe yarar mı bu arada diğer arkadaşlarında mesajına alıntı yapıyorum şöyle görev yöneticisinde 2 ekran görüntüsü aldım belki işinize yarar anlayanın işi kolaylaşır diye bi bakar mısınız sorun nedir?

Dosya Ekleri

• asd2.PNG
    asd2.PNG
    48,9 KB · Görüntüleme: 26
  • asd.PNG
    asd.PNG
    16,3 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Yukarı