i5-7200U 0.40 GHz'de çalışması

Kdrylcn

Hectopat
Selamlar herkese, Asus K556UQK adlı dizüstü bilgisayarımın işlemcisi olan i5-7200u adlı cihaz bazen sebepsiz yere kendini 0.40GHz seviyelerine çekiyor ve yaklaşık 10-15 saniye duruyor. Haliyle oyun oynarken veya bir programla uğraşırken hatta masaüstünde dolaşırken bile felç oluyorum. Ne yapmalıyım bilginiz varsa yardımcı olur musunuz lütfen?

Isı durumu nedir acaba, genelde işlemcilerin hızını düşürmesinin sebebi ısıdır fazla ısıdan yanmasın veya pc kapanmasın diye, CPUID HWMonitör yazarsan googleye kendi sitesinden indirip kontrol edebilirsin. Değerleri bizimle paylaşırsan belki daha kapsamlı yardımcı olabiliriz.

Tam fps dropu sırasında aldığım görüntü bu.
Isı durumu nedir acaba, genelde işlemcilerin hızını düşürmesinin sebebi ısıdır fazla ısıdan yanmasın veya pc kapanmasın diye, CPUID HWMonitör yazarsan googleye kendi sitesinden indirip kontrol edebilirsin. Değerleri bizimle paylaşırsan belki daha kapsamlı yardımcı olabiliriz.
Üstte fotoğraf.

Dosya Ekleri

• 234.jpg
    234.jpg
    149,6 KB · Görüntüleme: 147
Sıcaklıklar normal aslında, donanımdan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
Az önce mahallemizin bilgisayar tamircisine götürdüm bilgisayarımı. Adam işlemci modelini vesaire sordu, işlemcide sıkıntı yoktur hard diske bakalım diyip ''Hard Disk Sentinel'' adlı programla kontrol etti. Sonuçlar ''Perfect'' olmasına rağmen SSD almamı önerdi. Acaba hard diskim yetersiz kaldığından böyle bir sorun yaşıyor olabilir miyim?
Sıcaklıklar normal aslında, donanımdan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
Tam felç sırasında aldığım bir görüntü
Technopat.jpg

Arkadaşlar aynı sorunu yaşayan olursa diye yazıyorum sorun çözümünü. Güç seçeneklerinden maksimum işlemci performansını %100 yerine %95, minimum olanı ise %35 yaptım ve sabahtan beri hiçbir problem yaşamadım. Düzeldi sanırım!

Son düzenleme:
Az önce mahallemizin bilgisayar tamircisine götürdüm bilgisayarımı. Adam işlemci modelini vesaire sordu, işlemcide sıkıntı yoktur hard diske bakalım deyip "Hard Disk Sentinel" adlı programla kontrol etti. Sonuçlar "Perfect" olmasına rağmen SSD almamı önerdi. Acaba hard diskim yetersiz kaldığından böyle bir sorun yaşıyor olabilir miyim?

Tam felç sırasında aldığım bir görüntüEki Görüntüle 323038
Arkadaşlar aynı sorunu yaşayan olursa diye yazıyorum sorun çözümünü. Güç seçeneklerinden maksimum işlemci performansını %100 yerine %95, minimum olanı ise %35 yaptım ve sabahtan beri hiçbir problem yaşamadım. Düzeldi sanırım!

Ayrıntılı olarak yazarsan sevinirim.

Geri
Yukarı