i5 7200U GT920MX sistem Valorant düşük FPS

qweqweee

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Valorant oyununda düşük FPS alıyorum.

İşlemci: i5 7200U.
RAM: 2x4 8GB 2400MHz DDR4.
Ekran kartı: GT920MX.
SSD: 240GB.

Oyun SSD üzerine kurulu, biliyorum sistem zayıf ama 80-100FPS sabitlense bana yetecek. Güç modundan yüksek performans, oyun modunu açtım, NVIDIA ayarları performans yaptım, en düşük çözünürlük tüm ayarlar Low şekilde 105FPS görüyorum ama bu FPS 40-50'ye düşüyor. Macunu yeni değiştirdim, maksimum 70 dereceyi görüyor işlemci ve ekran kartım. Laptopta 1-2 parça hariç değişim olmadığından şu an tek yükselteceğim RAM gözüküyor. 4 GB anakarta direk bağlamışlar. Diğerini çıkartıp 8 veya 16 GB RAM taksam, FPS'de artış gözükür mü? Asıl amacım 100FPS sabitlenmesi. Bir de bu Game booster veya Razer'ın oyunlar için programları var. Arkadaki programları falan kapatıyormuş. Bunlar cidden işe yarıyor mu? Hellian TV, Valorant Config dosyalarından değerleri düşürmeyi gösteriyor ama o da pek fayda etmedi. Anlayacağınız çok şey denedim ama sabitleyemedim.

Bu FPS'ler normal gözükmüyor fakat çözümü hakkında bilgim yok DDU ile sürücüleri silip WHQL sürücülerini kurmayı denediniz mi?

Bilgisayara bugün temiz format attım. Sürücüleri kendi sitesinden indirdim. Sonrasında güncelleme denetleme yapıp en son sürücüleri indirip yükledim.

İşlemci U ibareli. Yük altında hemen ısınacağı için bu tarz şeyler normal.
Yük altında maksimum 70-72 görüyorum. Hatta Msi Afterburner programında birazda yükseltiyorum.

Oynamayı denediğiniz çözünürlük nedir?

Her çözünürlükte denedim. Şuan 1024x768 onda bile aynı.

Msi Afterburner ile oyun içinde maksimum GPU ve CPU kullanımı %60 gözüküyor. Grafik ayarlarını yükseltsem işlemci üzerinde ki yükü alsam yükselme olur mu?

Yazdıklarınıza bakılırsa yapabileceğiniz tek şey ramleri 8x2 yapmak. O gözle görülür bir performans artışı sağlayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı