i5 7200U GTX940M vs Ryzen 3 2200U Radeon 535

Cagatay Efe

Centipat
Daha fazla  
Biliyorsunuz ki Ryzen 3'ler bazı testlerde i5'lerden daha çok performans verebiliyor. Ama Radeon 535'te GT 940M'le aynı performansı veriyor (530 ile karıştırılması 535 ile 530 arasında ciddi fark var ) aralarında ciddi fark var mıdır?

Son düzenleme:
Öncelikle GTX 940M diye bir kart yok. GT 940M var. O da performanslı bir kart değil. Açmış olduğun diğer başlıkta da sorduğum soruyu tekrar soruyorum. Bilgisayarı Evkur benzeri bir yerden mi almak durumunda kaldın? Öyleyse bile aynı fiyata çok daha iyi sonuç alabileceğin masaüstü karşılıkları mevcut.

Öncelikle GTX 940M diye bir kart yok. GT 940M var. O da performanslı bir kart değil. Açmış olduğun diğer başlıkta da sorduğum soruyu tekrar soruyorum. Bilgisayarı Evkur benzeri bir yerden mi almak durumunda kaldın? Öyleyse bile aynı fiyata çok daha iyi sonuç alabileceğin masaüstü karşılıkları mevcut.
Evet öyle ama ben laptop kullanmak zorundayım çok dışarda oluyorum.

O zaman performans kısmı çok önemli değil. Ufak detaylar için canını sıkmaya da gerek yok. Dizüstü bilgisayarı iş, okul gibi farklı kullanım alanlarında da kullanacaksan diyecek bir şey yok. Amaç büyük oranda oyun oynamaksa eğer tekrar bir dönüp bakmak gerekir. Taşınabilirlik için aynı bütçeye performansın belki %60'ını feda etmiş oluyorsun.

O zaman performans kısmı çok önemli değil. Ufak detaylar için canını sıkmaya da gerek yok. Dizüstü bilgisayarı iş, okul gibi farklı kullanım alanlarında da kullanacaksan diyecek bir şey yok. Amaç büyük oranda oyun oynamaksa eğer tekrar bir dönüp bakmak gerekir. Taşınabilirlik için aynı bütçeye performansın belki %60'ını feda etmiş oluyorsun.
%60 az bile kalır... Zamanında 4000'e aldığım laptop Recep Bey'in topladığı 2500 TL'lik sistemin performansının anca yarısını veriyordu...

Laptop alırken 3 kere düşünmek lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı