Ryzen 3 2200U ve Radeon 535 Sistemde Düşük FPS

muslumertaslan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle bilgisayarım özelleri bu şekilde:
  • Acer aspire 3 A315-41G-R5J4
  • AMD Ryzen 3 2200U
  • AMD Radeon 535 2 GB
  • 4 GB DDR4 2400MHz RAM (kullanılabilir: 3,4 GB)
  • 1000 GB HDD

Sorunum şuÇ GTA 5'de anı FPS düşüşleri oluyor drop yiyorum.
Ve Zula gibi basit oyunda 100 - 200 FPS almam gerekirken 40-100 FPS arası dolaşıyor.
Diğer tüm oyunlarda ekran kartı sabit %90 -%100 kullanmıyor %0 olduğu zaman bile oluyor.
Bilgisayarda herhangi çekirdek %100 olmuyor ve sıcaklıklar maks 70-75 arası.
Dhili grafik kartının kullandığı düşünüyorum bazen ama AMD Radeon'da da Windows ayarlarında da yüksek performansda oyunlar.
Bunun sebebi nedir ne yapmam lazım ve dahili grafik kartının kullandığı RAM'ı sıfıra çekmek istiyorum kullanılabilir RAM 4 de yakın olsa iyi olur.

Ekran Görüntüsü (8).png

Ekran Görüntüsü (3).png
Ekran Görüntüsü (4).png
Ekran Görüntüsü (6).png
Ekran Görüntüsü (7).png

radeon 535 ile 100-200 mü bekliyorsun? Sistemin iyi değil dostum 4 ramin var tabiki de gta v de drop yiyeceksin. Drobu azaltmak istiyorsan min +4 ram takman lazım ki bu sistemle belli derecede oynarsın sistemin oluru belli.

Ram'iniz yetersiz ki bildiğim kadarıyla sadece ram kullanıyor grafik biriminiz. Onun dışında GTA5'i oynamak için de zaten grafik kas gücünüz yetersiz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı