i5 7200U İşlemci Frekansı 3114'den 800'e Düşmesi

07.06.2017'de ASUS X556UQK almıştım ancak aldığım günden beri yavaşlama var. MSI AFTERBURNER ile baktım. Eskiden işlemci yük altında değilken 3114 MHz ile oyunda ise 402 MHz'e düşüp geri 1800 MHz'ye çıkıyordu ancak şu zamanlarda masaüstünde bile 0,75 oluyor. Yardım edin lütfen.

Bilgisayarın herhangi bir işlem yapmadığında yani boşta çalışırken hız düşürmesi normal, endişelenmeye gerek yok. Güç seçeneklerinden maksimum güç ile çalıştırma seçeneği mevcuttur. Boyle bir seçenek mevcut değil ise yeni güç planı oluşturup maksimum güçte çalıştırabilirsin. Ama önerim dengeli mod'da calıştırılmasıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç seçenekleri ayarlı idi zaten yüksek performansta teşekkürler. Throttlestop kullandım ancak geri ayarına döndürdüm. Sıkıntı nerde anlayamadım maleesef.
Anlamadığım şekilde MHz 3114'den 402'e düşmekte. Her şeyi denedim ancak düzelmiyor.
Yüksek ısılarda değil laptop ısınmaya ihtimal vermiyorum.
BIOS ve Driver'ler güncel.
Throttlestop ile denedim ancak 27'e sabitlesemde sürekli 402-800-1000 küsürlü civarlarda dolaşıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı