i5 7200U laptop nasıl hızlandırılır?

Mert Erbeden

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, uzun zamandır kullanmış olduğum bir laptop vardı. İlk zamanlarda aldığımda gayet güzel çalışıyordu. Hem iş, hem oyun için kullanıyordum ancak belli bir süreçten sonra bilgisayar acayip fazla bir şekilde yavaşladı. Bunun neden kaynaklı olduğunu tam olarak bilmiyorum. Bu laptopu hızlandırmak için neler önerebilirsiniz? (RAM yükseltme, SSD vs. gibi) donanımsal parçalar mı takviye etmeliyim? Yoksa sadece formatla çözülebilecek bir durum mu? Sistemin donanımı aşağı yukarı şöyle diyeyim:
NVIDIA GeForce 920MX ekran kartı var.
Intel i5 7200U işlemcisi var.
4 GB RAM'e sahip.
SSD'si yok, hard diski var, 5400 RPM'li. (Belki de hard disk kullanmam sorun da yaratıyor olabilir tahminen. Çünkü genelde laptoplarda hard disk olmuyor diye biliyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam HDD ile bir zamana kadar idare edilir ama RAM miktarı gerçekten çok az. Bence ilk hedefiniz RAM yükseltmek olmalı.

Sistem özelliklerimiz aynı. Bende aynı sorunları yaşıyorum bu yüzden format atmıştım ve düzelmemişti. Fanlarınızın temizliğini yapın, işlemci macununu yenileyin ve mümkünse yeni parçalar alabilirsiniz.

Merhaba, uzun zamandır kullanmış olduğum bir laptop vardı. İlk zamanlarda aldığımda gayet güzel çalışıyordu. Hem iş, hem oyun için kullanıyordum ancak belli bir süreçten sonra bilgisayar acayip fazla bir şekilde yavaşladı. Bunun neden kaynaklı olduğunu tam olarak bilmiyorum. Bu laptopu hızlandırmak için neler önerebilirsiniz? (RAM yükseltme, SSD vs. gibi) donanımsal parçalar mı takviye etmeliyim? Yoksa sadece formatla çözülebilecek bir durum mu? Sistemin donanımı aşağı yukarı şöyle diyeyim:
NVIDIA GeForce 920MX ekran kartı var.
Intel i5 7200U işlemcisi var.
4 GB RAM'e sahip.
SSD'si yok, hard diski var, 5400 RPM'li. (belki de hard disk kullanmam sorun da yaratıyor olabilir tahminen. Çünkü genelde laptoplarda hard disk olmuyor diye biliyorum.)

Sana şöyle söyleyeyim sistemlerimiz birbirimize benzer. Seninki az farkla daha iyi. Benim sistem de yavaşladı ilk önce SSD aldım sen de al. En azından 240 al CD-ROM kısmına HDD takarsın. HDD ömrünü bitirmiştir. İşlemcin artık oyunlarda çok performans vermez ekran kartında öyle. RAM 4 GB az bende de 4 GB var ileride 4 veya 8 GB RAM daha ekleyeceğim sen de ekle. Driverların güncel olsun performans artışı sağlarsın.

SSD almalısın ve 4 gb daha ram al sorun ortadan kalkar

Benim laptopa 4 RAM + 120 GB SSD alıp ona sadece işletim sistemini ve birkaç program kurdum HDD Caddy ile CD-ROM çıkarıp oraya HDD'yi koydum şu an gayet memnunum günlük işler için. 920M i5 5200u sistem.

1671912173602.png

1671912180787.png

Yeni konular

Geri
Yukarı