i5 7200U sistem Valorant düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Umutkurtcuuu

Centipat
Daha fazla  
Daha önce forumda açılmış konular vardı. Onları uyguladım ama sonuç bulamadım.

Öncelikle sistemimi yazayım:

ASUS X541UJ laptop.
İşlemci: i5-7200U.
RAM: 4 GB 2133MHz.
E. K: GeForce 920M.
HDD: 1TB HDD.

Valorant'da normalde pingim olmamasına rağmen hem pingimi biraz yüksek gösteriyor, hem de "istemci düşük FPS" hatası veriyor. Görüntü ayarları hepsi en düşük/kapalı ve çözünürlük 1024X768 en küçük çözünürlük yani. Oyuna giriş/çıkış ve harita yükleme/karakter seçme ekranları da çok yavaş yükleniyor. Normalde girerse 90 FPS civarlarında oynuyorum ama artık zor giriyorum. Var mıdır bir çözümü?

Not: Oyun içi sıcaklıklara baktım. RAM kullanımı 3.5 / ekran kartı kullanımı %70 ve 63 derece. İşlemci kullanımı ise %75'lerde. Bu sistem çok rahat açması lazım normalde oyunu. Nedir çözüm? Arada da FPS düşmesi yiyorum mesela oyun aniden kasıyor (pingden bağımsız olarak)

Soru2: Yükseltmek istiyorum ama siz SSD veya RAM alacak olsanız hangisini tercih edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistem nasıl açmıyor aklım ermiyor. 1024x768 de denedim. Oyuna girerse sıkıntı çok olmuyor bir başlıktaki sıkıntı var. Ama oyuna giriş sürem çok çok ama çok uzun. Ne yapacağım bilmiyorum.
Hocam oyunun kısayoluna sağ tıklayıp, grafik işlemci ile çalıştır sekmesine girip NVIDIA olanı seçiyor musunuz?

Daha önce forumda açılmış konular vardı. Onları uyguladım ama sonuç bulamadım.

Öncelikle sistemimi yazayım:

ASUS X541uj laptop.
İşlemci: i5-7200u.
RAM: 4 GB 2133MHz.
E. K: GeForce 920M.
HDD: 1TB HDD.

Valorant'da normalde pingim olmamasına rağmen hem pingimi biraz yüksek gösteriyor, hem de "istemci düşük FPS" hatası veriyor. Görüntü ayarları hepsi en düşük/kapalı ve çözünürlük 1024x768 en küçük çözünürlük yani. Oyuna giriş/çıkış ve harita yükleme/karakter seçme ekranları da çok yavaş yükleniyor. Normalde girerse 90 FPS civarlarında oynuyorum ama artık zor giriyorum. Var mıdır bir çözümü?

Not: Oyun içi sıcaklıklara baktım. RAM kullanımı 3.5 / ekran kartı kullanımı %70 ve 63 derece. İşlemci kullanımı ise %75'lerde. Bu sistem çok rahat açması lazım normalde oyunu. Nedir çözüm? Arada da FPS düşmesi yiyorum mesela oyun aniden kasıyor (pingden bağımsız olarak)

Soru2: Yükseltmek istiyorum ama siz SSD veya RAM alacak olsanız hangisini tercih edersiniz?

Benim eski Laptop'um da aynı özelliklere sahipti ama 8 GB RAM ve SSD vardı Full ayarlarda 60 FPS veriyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı