i5-7200U sisteme ne kadar RAM takılmalı?

xLord_07

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımının özellikleri aşağıdaki gibi. RAM yükseltmeyi düşünüyorum. Kaç GB RAM yükseltsem sizce?
32 GB'a kadar yükseltilebilir durumda/destekliyor 32..

240 GB SSD - Asus K401U

1623576458017.png

Son düzenleme:
Yanına 4 GB daha eklemeniz yeterli olacaktır. 16 GB kullanacak kadar üst seviye bir PC kullanmıyorsunuz anladığım kadarıyla. Dual Channel özelliğinden de yararlanarak daha iyi bir performans alabilirsiniz.
Bilgisayarım alındı ama Asus K401U zamanının krallarından ultrabook :) 240 GB SSD taktım. 4GB ekleme yapılmıyor youtube dan baktım eskisini tak yenisini tak şeklinde ram yuvası.

480 GB SSD taksam
16 GB ram taksam .

8-16 GB ram gerektiren oyunları rahat kaldırır mı ekran kartı 2 GB bu arada paylaşımsız :(...

Bilgisayarım alındı ama ASUS K401u zamanının krallarından Ultrabook :) 240 GB SSD taktım. 4 GB ekleme yapılmıyor YouTube'dan baktım eskisini tak yenisini tak şeklinde RAM yuvası.

480 GB SSD taksam.
16 GB RAM taksam.

8-16 GB RAM gerektiren oyunları rahat kaldırır mı ekran kartı 2 GB bu arada paylaşımsız :(...

Sisteminize baktım CPU 32 GB bellek desteklese de sistem maksimum 12 GB destekliyor diye okudum. Kaldı ki GTX 940MX çok iyi bir kart değil yeni nesil oyunlar için. Sizin oynayabileceğiniz oyunlar en en kötü 3GB RAM yedirtir ki abarttım şu anda. 8 GB size yeter merak etmeyin. Ama 16 GB istiyorum diyorsanız ekran kartı yönünde bir kısıtlama yaşayacaksınız. Oyunları düşük orta ayarda oynamanız gerekecek. Yine de birçok oyunu bir şekilde oynarsınız. Benchmark bakmadım ama muhtemelen CS:GO en düşük ayarlarda 80 gibi bir değer alabilirsiniz. Yine de çok değişken barındırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı