i5 7200U ve GT 940MX laptop ısınınca FPS düşüyor

PatatesLordu

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar Özelliklerim:
  • i5 7200U 2.5 GHz İşlemci
  • GT940Mx 2 GB Ekran Kartı
  • 12GB DDR4 RAM
  • 1TB HDD
  • Marka ASUS
Bilgisayarı alalı 4 ay oldu. HDD problemi yüzünden servise gidip getirmek zorunda kaldım. Geri almamın üzerinden 2 ay geçti sayılır. O kadar süre sıkıntı yokken son bir haftadır bilgisayardaki tüm oyunlarda FPS düşüyor. MSI Afterburner'dan kontrol ettim.
Oyun oynamaya başladığımda gayet iyi çalışıyor sıkıntı yok. Ekran kartı sıcaklığı 70 dereceye ulaştığı anda GPU %100 çalışmak yerine %50 civarı çalışmaya başlıyor. Frekansta bir değişme yok. O anda FPS öldürücü bir şekilde düşüyor 1 dakika boyunca oyundan kopuyorum. Bu esnada GPU kendini yavaşlattığı için soğuyor ve tekrar 52 derece civarına geliyor ve FPS düzeliyor. Bu oyun boyunca dönüşümlü olarak devam ediyor.
İnternetten baktığım değerlere göre ekran kartının sıcaklık sınırı 94 derece ve zaten 70 derece ortalama bir değer. Bu sıcaklık sınırını nasıl arttırabilirim veya nasıl soğumamasını sağlayabilirim?

Düzenleme: Az önce Witcher 3 oynadım aynı sorun bu defa 70 ile 80 derece arasında rastgele gerçekleşiyor. Rocket League'da 70 derecede gerçekleşiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı