i5-7200U ve GT 940MX LoL kasma sorunu

daghan07

Centipat
Eskiden Very Low'da 160 gibi bir FPS alırdım şimdi 60'a sabitleniyor ve birden 02-15 arası gidip geliyor. Bütün grafik ayarlarında aynı şey oluyor. Bilgisayarımı temizlettim ve termal macunu değiştirttim. Ama hala devam ediyor.
Sistem;
Mikroişlemci
Intel® Core™ i5-7200U (2,5 GHz, 3,1 GHz'e kadar, 3 MB önbellek, 2 çekirdekli)​
Flaş önbelleği
8 GB​
Bellek, standart
8 GB DDR4-2133 SDRAM (1 x 8 GB)​
Video Grafik
NVIDIA® GeForce® 940MX (2 GB DDR3 ayrılmış)​
Sabit Sürücü
1 TB 5400 rpm SATA SSHD​

İlk olarak kullandığın dizüstü bilgisayar oyunlar için uygun değil.
Dizüstü bilgisayarlar da FPS oranı ne kadar yüksek olursa, ısınma oranı o kadar hızlı artacaktır.
Dikey senkronizasyon ayarını açarak FPS monitörün hertz değeri ile sınırlayın. Genel de çoğu dizüstü bilgisayar 60 Hertz kullanıyor. Bu FPS değeri dizüstü bilgisayarın ısınmasını yavaşlatacaktır.
Oyun içinde Efekt ve Gölge ayarlarını en düşük seviyeye çek.

Ayrıca arka planda bellek ve disk kullanımı yüksek olan uygulama vb. varsa kapat.

Bilmiyorum yaptınmı ama en iyi sonucu ben oyun başladığında istemciyi kapat seçeneğinde almıştım lol ekranında ayarlarda bulabilirsin.Birde işletim sistemine göre performans arttırıcı kaynaklar araştırabilirsin internetten

İstemci performansa pek etkisi yok. Oyun bittiğinde yüklenme süresi çok uzun sürüyor.
Yani kapatmanın bir artısı yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı