i5 7200U ve R5 M420 hackintosh kurulumu

i5 7200U 2.50-2.71GHz 8 GB RAM AMD R5 M420 ekran kartı 240GB SSD 1TB harddisk.
Ekran kartınızın Hackintosh için desteği yok. İşlemcinizin içindeki dahili 620 HD ailesinden olan grafik birimi ile tanıtıp Catalina kurmayı deneyebilirsiniz. Bunun için BIOS ayarlarını Hackintosh için uygularken ek olarak iGFX açmanız gerekiyor.

Ekran kartınızın Hackintosh için desteği yok. İşlemcinizin içindeki dahili 620 HD ailesinden olan grafik birimi ile tanıtıp Catalina kurmayı deneyebilirsiniz. Bunun için BIOS ayarlarını Hackintosh için uygularken ek olarak iGFX açmanız gerekiyor.
BIOS ayarlarımda iGFX bulunmuyor malesef, otomatik olarak işlemci içerisindeki grafik yongasını kullandı ilk kurduğumda. Clover bootloaderdeki sorundan dolayı silmiştim Clover configurator sebebini anlamadığım bir şekilde masaüstünde görünmüyordu.

BIOS ayarlarımda iGFX bulunmuyor maalesef, otomatik olarak işlemci içerisindeki grafik yongasını kullandı ilk kurduğumda. Clover Bootloader'deki sorundan dolayı silmiştim Clover configurator sebebini anlamadığım bir şekilde masaüstünde görünmüyordu.
O sıra Clover Configurator ile hata aldığınız zama neden yeni konu açmadınız?
Clover Catalina ile yeniden deneyin, hata alırsanız tekrar konu açın.

O sıra Clover Configurator ile hata aldığınız zama neden yeni konu açmadınız?

Beraberinde Wi-Fi ve ethernet modüllerim de çalışmadı Clover'da da sorun yaşayınca Windows'a dönüp VMware ile kurdum bir süre kullandım, ama VMware yamasını da yapsam hantal kalıyor yeniden kurmaya karar verdim. Bir de laptop olduğu ve BIOS'taki birçok ayarın mevcut olmamasından dolayı olacağını tahmin ettim vazgeçtim konu açmaktan. Catalina kurup aynı sorunları yaşarsam konu açacağım bu kez.

Geri
Yukarı