Çözüldü i5 7300HQ 0.79 GHz sabit kalma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DeLiYuReK01

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi CPU 0.79 GHz'de sabit kalıyor. Yüksek performans modunda kullanıyorum, termal macunu yeniledim, fanlar temiz.

Dell XPS 15 9560
i5 7300HQ 2.5GHz.
GTX 1050 4 GB
8 GB RAM.
Yok mu yardım edicek kimse?

Çözüm
Sorun batarya kaynaklıymış. Bataryayı söktüm birkaç gün bataryasız kullandım sorun düzeldi.

Fişe takılı mı kullanıyorsunuz?
Batarya ile kullandığınızda da GHz değeri aynı mı?
Benim de HP Pavilion Laptopum var. Fişte kullandığımda 0.79 GHz sabit Yük altında Dahil, batarya ile kullandığımda ise CPU normal değerlerine dönüyor.

Bu arada konu dışı ama bilgisayarınızdan memnun musunuz? Elimdekini satıp HP Pavilion almayı düşünüyorum, herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı şuana kadar?
Fişe takılı mı kullanıyorsunuz ?
Batarya ile kullandığınızda da GHz değeri aynı mı ?
Benimde Hp Pavilion Laptopum var. Fişte kullandığımda 0.79 GHz sabit Yük altında Dahil, batarya ile kullandığımda ise CPU normal değerlerine dönüyor.

Sorun batarya kaynaklıymış. Bataryayı söktüm birkaç gün bataryasız kullandım sorun düzeldi.

Fişe takılı mı kullanıyorsunuz?
Batarya ile kullandığınızda da GHz değeri aynı mı?
Benim de HP Pavilion Laptopum var. Fişte kullandığımda 0.79 GHz sabit Yük altında Dahil, batarya ile kullandığımda ise CPU normal değerlerine dönüyor.

Bu arada konu dışı ama bilgisayarınızdan memnun musunuz? Elimdekini satıp HP Pavilion almayı düşünüyorum, herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı şuana kadar?

Çözüm

Kardeş benim modelin fanları yukarı doğru ekrana vuruyor. Akaya ve yanlara değil bir kere ekranda derforme oluşuyor tabi ısıdan kaynaklı(mor lekerler) buda film izlerken göze batıyor siyah ekranda belli oluyor. Genel anlamda önermem bu laptopu ama Lenovo yada Asus alabiliyorsan MSİ al.

Şu an Hepsiburada'dan 5000 TL olan modelini almayı düşünüyordum F/P bakımından piyasadaki en uygun model şu an o. Bu kadar sıkıntılıysa başka modellere bakmam dediğin gibi daha iyi olur. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı