i5 7300HQ ve GTX 1050 Ti laptop için Windows 8.1 driver var mı?

Benim önerim HD 630 grafik kartını aktif etmemeniz olacaktır bazen oyunlarda dahili GPU kullanabiliyor, sadece GTX 1050 Tİ driver'ını kurmanız daha iyi olacaktır.

Neden aktif etmesin ki. Oyun oynarken driverler güncel ise Dahili GPU kullanılmıyor. Oyunun simgesine sağ tık yapıp "Grafik işlemcisiyle çalıştır" seçeneğine bakınca Nvdia varsayılan olarak görecektir. Sistem bunu otomatik olarak algılıyor zaten. Eğer 100MB arcade oyun varsa onlar dahili GPU ile açılır.

Neden aktif etmesin ki. Oyun oynarken driverler güncel ise Dahili GPU kullanılmıyor. Oyunun simgesine sağ tık yapıp "Grafik işlemcisiyle çalıştır" seçeneğine bakınca Nvdia varsayılan olarak görecektir. Sistem bunu otomatik olarak algılıyor zaten. Eğer 100MB arcade oyun varsa onlar dahili GPU ile açılır.
Ram miktarı azalacaktır. bu kuracak arkadaşa bir tavsiyeydi başı ağrıyacak benim ağrımıştı.

Benim önerim HD 630 grafik kartını aktif etmemeniz olacaktır bazen oyunlarda dahili GPU kullanabiliyor, sadece GTX 1050 Tİ driver'ını kurmanız daha iyi olacaktır.
İntel HD Graphics sürücüsünü indirmediğim için CSGO oyununda Engine Error veriyor.
Eki Görüntüle 373641

HD 630'muş sonradan gördüm. Şu şekilde Windows 8.1 için 2 adet driver mevcut. Eğer bunlar yüklüyse sorun yoktur. Yüklü değilse hemen indirebilirisin. Başka yerde de bulamazsın zaten :)
Sayfanın linkini atabilir misin ?

Son düzenleme:
Sayfanın linkini atabilir misin ?

Linke girdikten sonra Download Type "Drivers" seçersin, Operating System "Win 8.1 64 Bit" seçersin.
2 adet driver çıkar. Son tarihli olanı indirip yüklendin mi işlemin tamamdır.

Driverları önermediğim bir yöntemle yükleyebildim. DriverPack yazılımı ile yüklendi driverlar. Sorunsuz çalışıyor.

Linke girdikten sonra Download Type "Drivers" seçersin, Operating System "Win 8.1 64 Bit" seçersin.
2 adet driver çıkar. Son tarihli olanı indirip yüklendin mi işlemin tamamdır.
O versiyonları yüklemeye çalışınca hata verdi bende.

Ayrıca GTX 1050Ti 2016'da piyasaya sürüldü. Bu yüzden Win 8.1 Driver olmalı. İşlemci de keza öyle.

Çok RAM tüketiyo be abi.
Sıkıntı işlemci kullanımı, rehberi uygulayıp silinmeyen uygulamaları kaldırınca ram kullanımı düşüyor. Ancak işlemci kullanımı daha yüksek oyun testlerinde bile açıkça görülüyor. Bugün forumda 7 vs 8.1 testine rastladım %6 fark vardı.

Sıkıntı işlemci kullanımı, rehberi uygulayıp silinmeyen uygulamaları kaldırınca ram kullanımı düşüyor. Ancak işlemci kullanımı daha yüksek oyun testlerinde bile açıkça görülüyor. Bugün forumda 7 vs 8.1 testine rastladım %6 fark vardı.
Ne demek istediğini anlayamadım tam. Windows 10 kullanıyorum ben. Windows 10, Win7 ye göre çok daha fazla RAM kullanıyor. Ben onu söyledim. Benim için RAM kullanımını azaltacak sağlıklı bir önerin var gibi sanki. Hadi durma paylaş benimle :)

Ne demek istediğini anlayamadım tam. Windows 10 kullanıyorum ben. Windows 10, Win7 ye göre çok daha fazla RAM kullanıyor. Ben onu söyledim. Benim için RAM kullanımını azaltacak sağlıklı bir önerin var gibi sanki. Hadi durma paylaş benimle :)

Uygulamaları silerek 500mb'ta kadar azalabilir bu işlemi hiç yapmadıysan.
Windows 10'nun benim gördüğüm sıkıntısı oyunlarda yüksek işlemci kullanımı. Oyunda arabanın dikiz aynalarının açık olması %20 koyuyor üstüne, hadi benim masaüstünde e7400 var. Windows 7 de böyle bir sorun yoktu.
Windows 7 ve windows 10 oyun performans testinde 8700k %6 daha fazla işlemci kullanıyordu ki o 6 çekirdek.
Masaüstüne de kısa zamanda 8.1 atıcam.

Benim laptop ise zaten w8 ile gelmişti, temiz bir 8.1 formatı attım ne ısınma kaldı ne yavaşlık. Bir yıldır windows 10 vardı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı