İ5 7300HQ Windows 11 güncellenmiyor

REAPERCAME

Hectopat
Windows'un saçmalıklarından birisi 1 nesil geri diye 11'e güncellemiyor geri kalan tüm gereksinimler tamam olduğu halde bu neyin inadı.

Ekran Görüntüsü (3).png

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    22,1 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece 1 nesil muhabbeti saçma, 7. desteklense 6. 1 nesil geri oluyor böyle böyle 8 bit işlemcilere inelim değil mi?

Evet öyle. Bunu aylardır konuşuyoruz. Windows 11'in resmi çıkışının 5 Ekim'de olacağı duyurulduğu an kendinizi dünyadan soyutlamış, şimdi kabuğunuzdan çıkmış gibi davranıyorsunuz. İnsanlar alıştı artık. Ölümüne seviyorsanız kullanmanız için çeşitli yollar var.

Bence TPM falan olmasa en az 3'e kadar yolu var. İşletim sisteminden bahsediyoruz. Microsoft Flight Simulator değil. i5 3470 ile i5 7300HQ arasında teknoloji dışında üretim yılları düşünülünce adam akıllı fark bile yok. Evet, bu bir örnek. İyi modeller de kötü modeller de var ama hepsi işletim sistemini kaldırabilecek kapasitede.

Bence TPM falan olmasa en az 3'e kadar yolu var. İşletim sisteminden bahsediyoruz. Microsoft Flight Simulator değil. i5 3470 ile i5 7300HQ arasında teknoloji dışında üretim yılları düşünülünce adam akıllı fark bile yok. Evet, bu bir örnek. İyi modeller de kötü modeller de var ama hepsi işletim sistemini kaldırabilecek kapasitede.
Bence TPM olan her işlemciyi desteklemeliydi.

Ben olsam 10 kurardım.

5.nesile kadar desteklese çok büyük bir kesimin sesi çıkmaz daha altı neden desteklenmiyor diye.
5.nesil aşırı eski. TPM 2.0 7 ve üzerinde bulunuyor. En az 7.nesil olmalı. Ki bu gereksinimi kaldırabiliyorsunuz ve temiz kurulum algılamıyor bile.

Windows'un saçmalıklarından birisi 1 nesil geri diye 11'e güncellemiyor geri kalan tüm gereksinimler tamam olduğu halde bu neyin inadı.

Eki Görüntüle 1180869
Kaç yıldır güvenlik az bilmem ne diye kudurdunuz. Şimdi güvenlik için adamlar gereksinimleri artırınca laf etmeye başladınız. Adamlar sizi dinlemek zorunda mı? Tamam 8.nesil yine yüksek, 7.nesilde de TPM 2.0 var. Ama herkes 1 nesil geri diye diye bunu 3.nesile kadar indirir. macOS, linux veya chromeOs flex kurmayı düşünmüyorsanız gereksinimlere uyup Windows kullanacaksınız. Olay bu kadar basit.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı