Çözüldü i5-7300HQ yavaşladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Escaloff

Kilopat
Yer
İzmir/Edirne
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522523673
Merhabalar. İşlemcimi eskiden 3.50 GHzlerde kullanıyordum zira bu aralar bilgisayarımın aşırı yavaşladığını fark ettim. Görev yöneticisinden baktığımda bu şekilde olduğunu görüyorum. Güç ayarlarım Yüksek Performans'ta. Windows'a yeni güncelleme falan mı geldi, yoksa benim bilgisayarımda mı bir sıkıntı var?
1609189992675.png

Merhabalar. İşlemcimi eskiden 3.50 GHz'lerde kullanıyordum zira bu aralar bilgisayarımın aşırı yavaşladığını fark ettim. Görev yöneticisinden baktığımda bu şekilde olduğunu görüyorum. Güç ayarlarım Yüksek Performans'ta. Windows'a yeni güncelleme falan mı geldi, yoksa benim bilgisayarımda mı bir sıkıntı var?
Eki Görüntüle 805792

Hocam Chrome kullanırken işlemciyi neden en yükseğe zorluyorsun. Dengeli moda al.
İşlemci maksimum durumunu %100 minimum durumu %30 yapman yeterli olacak.
Yüksek frekansta çalıştırmanın bir mantığı yok. RAM durumuna bak önce. RAM yetersiz kalmaya başlamış.

İşlemci yük altına girmeden hızını yükseltmez ki.
1 hafta önce baktığımda 3.50 lerde geziyordu. Bu son bir haftadır bilgisayarım acayip yavaşladı.
Hocam Chrome kullanırken işlemciyi neden en yükseğe zorluyorsun. Dengeli moda al.
İşlemci maksimum durumunu %100 minimum durumu %30 yapman yeterli olacak.
Yüksek frekansta çalıştırmanın bir mantığı yok. RAM durumuna bak önce. RAM yetersiz kalmaya başlamış.
Dengeli modda kullanamıyorum dostum. Sürekli donuyor bilgisayar, fare takılarak ilerliyor.
İşlemci yük altına girmeden hızını yükseltmez ki.
Prime95 Testine sokun ve o zaman bakın.
sonra.png

Son düzenleme:
Dengeli modda kullanamıyorum dostum. Sürekli donuyor bilgisayar, fare takılarak ilerliyor.
İşlemciden yana donma ve kasma sorunu olduğunu düşünmüyorum.
2.50GHz ile 3.50GHz arasındaki farkı gündelik kullanımda anlayamazsın zaten. Benim işlemci gündelik kullanımda 1.50-2.50GHz arası çalışıyor. SSD ve RAM'e test gerçekleştir derim.

Virüs taraması yaptınız mı? Sisteminize girmiş bir virüs'ten kaynaklı da olabilir. MBAM veya Kaspersky ile detaylı bir tarama yapın. Yavaşlamanın sebeplerinden birisi arka planda çalışan sinsi bir virüstür.

Virüs taraması yaptınız mı? Sisteminize girmiş bir virüs'ten kaynaklı da olabilir. MBAM veya Kaspersky ile detaylı bir tarama yapın. Yavaşlamanın sebeplerinden birisi arka planda çalışan sinsi bir virüstür.
MBAM ile az önce test yaptım sonuç temiz çıktı.

MBAM ile az önce test yaptım sonuç temiz çıktı.
Peki gereksiz bir uygulama falan çalışıyor mu arka planda? Görev yöneticisi ile bir kontrol edin. En olmadı @24099 hocama GetSytemInfo ve FRST raporu paylaşın. Size daha iyi bir çözüm yolu sunacaktır.

Peki gereksiz bir uygulama falan çalışıyor mu arka planda? Görev yöneticisi ile bir kontrol edin. En olmadı @24099 hocama GetSytemInfo ve FRST raporu paylaşın. Size daha iyi bir çözüm yolu sunacaktır.
Ya bu programı bilgisayarıma kurduğumdan beri problem yaşıyorum, silemedim bir türlü. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
1.png
2.png

Yeni konular

Geri
Yukarı