i5-7400 GTX 1050 Ti sistem yükseltme öneresi

Öncelikle hepinize cevaplarınız için teşekkürler.

Selam, hocam işlemcin 1151p olduğu için i5-13600KF modelini alamazsın.

Hocam anakartımı değiştireceğimi fakat model ve markada daha karar kılmadığımı belirttim.

Almayı düşündüğünüz parçalar güzel ancak bir de watt hesaplaması yapın. 650W çok fazla idare etmeyebilir.

Sizin güç kaynağınız kaç watt?

AMD de bakın derim.

AMD almayı düşündüm fakat NVIDIA ve Intel mimarsi AMD'den daha çok ilgimi çekiyor.

Bütçeyi biraz artırabilirsen 4070 daha makul olur.

Hocam aralarında ortalama 7 8 bin fark var o kadar vermek istemiyorum bir karta.

13600KF ve 3060 12 GB kullanıyorum hiçbir sıkıntım yok.

İşlemciden memnun musunuz? Ve ya o sistemle oynadığınız oyunlardaki FPS ve sıcaklık değerlerinden memnun musunuz?

İşlemciden memnun musunuz? Ve ya o sistemle oynadığınız oyunlardaki FPS ve sıcaklık değerlerinden memnun musunuz?
Gayet memnunum. Sıcaklık değerleri ile ilgili şöyle söyleyeyim; Rdr 2 Ultra ayarlarda 1 saat 30 dakika boyunca oynadım, İşlemcim maks 61 dereceyi gördü ve ortalaması 54 derecelerde geziniyordu. Ekran kartı ise maks 68.7 dereceyi gördü ve ortalaması 63 derece idi.

İşlemci soğutucum ise 60 dereceyi görene kadar %70 performansta çalışacak şekilde ayarlı. Ben daha fazla ısınır diye bekliyordum hatta, ekran kartı 68 i geçmeyince çok mutlu oldum :)

Gayet memnunum. Sıcaklık değerleri ile ilgili şöyle söyleyeyim; RDR 2 Ultra ayarlarda 1 saat 30 dakika boyunca oynadım, işlemcim maksimum 61 dereceyi gördü ve ortalaması 54 derecelerde geziniyordu. Ekran kartı ise maksimum 68.7 dereceyi gördü ve ortalaması 63 derece idi.

İşlemci soğutucum ise 60 dereceyi görene kadar %70 performansta çalışacak şekilde ayarlı. Ben daha fazla ısınır diye bekliyordum hatta, ekran kartı 68'i geçmeyince çok mutlu oldum :)

Tamamdır hocam ilgin için de cevabın için de çok teşekkürler.
Sanırım 13600KF ve 3070'den devam edeceğim. Birkaç video ve forumlarda 650 wattın bu ikisine hayli hayli yeteceğini söyleyenler var ama bunlara dayanarak yeni bir PSU almayı düşünmüyorum. Son olarak varsa başka önereceğin bir şey okumaktan mutluluk duyarım 🙂

Tamamdır hocam ilgin için de cevabın için de çok teşekkürler.
Sanırım 13600KF ve 3070'den devam edeceğim. Birkaç video ve forumlarda 650 wattın bu ikisine hayli hayli yeteceğini söyleyenler var ama bunlara dayanarak yeni bir PSU almayı düşünmüyorum. Son olarak varsa başka önereceğin bir şey okumaktan mutluluk duyarım 🙂

Rica ederim ne demek. İmkanın el veriyorsa 3070 daha mantıklı olacaktır. 650W PSU sisteme yeterli ancak 13600KF 4 serisi ekran kartlara da yeten bir işlemci, ileride ekran kartını yükseltecek olursan 650 yetmeyecektir o yüzden güzel bir 750W PSU daha iyi olur. Aşırı fiyat farkları da yok aralarında.

Rica ederim ne demek. İmkanın el veriyorsa 3070 daha mantıklı olacaktır. 650W PSU sisteme yeterli ancak 13600KF 4 serisi ekran kartlara da yeten bir işlemci, ileride ekran kartını yükseltecek olursan 650 yetmeyecektir o yüzden güzel bir 750W PSU daha iyi olur. Aşırı fiyat farkları da yok aralarında.

Mevcut kasam dahili güç kaynağına sahip bir kasa direkt kasayı değiştirmem gerekebilir. Onun haricinde önerebileceğiniz uygun bir anakart var mıdır?

Mevcut kasam dahili güç kaynağına sahip bir kasa direkt kasayı değiştirmem gerekebilir. Onun haricinde önerebileceğiniz uygun bir anakart var mıdır?
Bütçeniz el verirse Z serisi anakartlara yönelin derim. Z690 veya Z790 olabilir.

Geri
Yukarı