i5 7400 için ekran kartı tavsiyesi

dream4ever

Hectopat
Daha fazla  
2 Sene önce bir sistem toplamıştım. Fakat ekran kartını yükseltmeye karar verdim. En uygun ekran kartını bulmak ve sistemimin darboğaz vb. sorunları olmaması için sizlerden bilgi almak istedim.

İşlemci
Intel Core i5 7400 Soket 1151 3.0 GHz 6MB Önbellek 14NM

Anakart
ASUS Prime B250M-K Intel B250 soket 1151 DDR4 2400 MHz USB3.0 M.2

Harddisk
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200RPM 64MB Cache

Bellek
2 Adet Corsair 8 GB VENGEANCA SİYAH DDR4 2400 MHz CL16 Single RAM

SSD
OCZ 240GB TL100 serisi SATA 3.0 SSD (550 MB okuma/ 530 MB yazma)

Kasa
CORSAİR CARBİDE SERİSİ CHAMP/SPEC-01 80 Plus 600W KIRMIZI FANLI MidT ATX Kasa

Ekran Kartı
EVGA GTX1050 Ti SSC GAMİNG GDDR5 4 GB 128BİT NVIDIA GeForce DX12

Su an sadece ekran kartını yükseltmek istiyorum. FPS oyunlarında FPS arttırmak istiyorum. EVGA markasından gayet memnunum yine aynı markayı almak istiyorum ama bu çok önemli değil.

1070 Ti veya 1660 Ti için yararlı olabilir demişlerdi ama çok bilgim yok kullanmadan da bilemem tabii. Mesela su an PUBG oyununda 80-100 arası FPS alıyorum bunu 120-130 lara cıkarabilirsem amacıma ulaşmış olurum.

DİPNOT: Fİyat aralığı yoktur.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye ağırlık veren oyunlarda 1660 Ti ve 1070 Ti darboğaz yapacaktır. Nvidia tarafında en fazla GTX 1650, AMD tarafında en fazla RX 580 öneririm.
Bu videoda 1660 var ve çoğu oyunda işlemci kullanımı %85 altına düşmüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemciye ağırlık veren oyunlarda 1660 Ti ve 1070 Ti darboğaz yapacaktır. Nvidia tarafında en fazla GTX 1650, AMD tarafında en fazla RX 580 öneririm.
Bu videoda 1660 var ve çoğu oyunda işlemci kullanımı %85 altına düşmüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Şimdi ise benim bir kaç sorum olacak ;
1. Konuştugum bir çok kişi 1660ti için sistemimin uygun oldugunu darboğaz ile karşılaşmayacağımı söyledi. Eğer karşılaşır isem nasıl bir yol izleyebilirim.1660ti dan tam performans alabilmem için sistemimde ne gibi değişiklikler yapmam gerekli ? Sadece işlemci değiştirsem iyi bir sonuc alabilir miyim ?
2. Sistemime en uygun işlemciyi almam gerekirse bu hangisi olur ? (İntel olması taraftarıyım )
3. 1660ti vs 1070ti diye düşünürsek ve 1070ti da daha iyi performans alacaksam ona göre sistemime uygun bir işlemciyle 1070ti a geçsem daha mi iyi olur ?

Son düzenleme:
Video ya baktığımda 1660 ile gayet iyi bir ikili olduğunu görüyorum, CPU nun %100 GPU nun ise %99 da çalışıyor. İşlemci olarak 9400F düşünebilirsiniz, RTX 2070 e kadar darboğaz olmayacak şekilde kullanabilirsiniz. Önerim yeni bir işlemci almanız çünkü 4 çekirdekli bir işlemci günümüz oyunlarında standartların altında kalmaya başladı.

Video ya baktığımda 1660 ile gayet iyi bir ikili olduğunu görüyorum, CPU nun %100 GPU nun ise %99 da çalışıyor. İşlemci olarak 9400F düşünebilirsiniz, RTX 2070 e kadar darboğaz olmayacak şekilde kullanabilirsiniz. Önerim yeni bir işlemci almanız çünkü 4 çekirdekli bir işlemci günümüz oyunlarında standartların altında kalmaya başladı.
Pubg oyununu baz alırsak ben zaten şuan o fpsi şuan alıyorum 1050ti ile. Bir fark yaratmasını istiyorum yeni ekran kartının avg fpsin 100-120 arasına cıkmasını istiyorum o videoda 80lerde . 1660ti ile çıkabileceksem ona göre de işlemcimi değiştiririm ondan sıkıntım yok.

Pubg oyununu baz alırsak ben zaten şuan o fpsi şuan alıyorum 1050ti ile. Bir fark yaratmasını istiyorum yeni ekran kartının avg fpsin 100-120 arasına cıkmasını istiyorum o videoda 80lerde . 1660ti ile çıkabileceksem ona göre de işlemcimi değiştiririm ondan sıkıntım yok.
Mevcut işlemciniz için önerebileceğim ekran kartı en fazla GTX 1660, daha üst bir ekran kartı alıcaksanız işlemcinizi mutlaka değiştirmelisiniz yoksa 1660 ti ın tam performansını alamıyacaksınız. Değişiklik için ilk işlemciden başlayın.

Son düzenleme:
Mevcut işlemciniz için önerebileceğim ekran kartı en fazla GTX 1660, daha üst bir ekran kartı alıcaksanız işlemcinizi mutlaka değiştirmelisiniz yoksa 1660 ti ın tam performansını alamıyacaksınız. Değişiklik için ilk işlemciden başlayın.
1660ti dan tam verim alabileceğim ve çok yüksek maliyeti olmayan bir ekran kartı önerebilir misiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı