i5 7400 PC toplama

Bütçe
2500

muhammed burak

Hectopat
Bilgisayar toplamak istiyorum i5 7400 elimde işlemcim var. 1TB HDD var. GTX 1650 bilgisayar toplamak istiyorum, AMD istemiyorum yardımcı olursanız teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz ölü yatırım olacak ama yine de işlemci üstüne toplamak istiyorsan diğer parçaları yazacağım. Toplam 2700₺ tutuyor fakat fiyatta sorun yaşarsan RAM'ı ve SSD'yi kısabilirsin. Bu arada GTX 1650 ile GTX 1650 Super arasında bayağı fark var, almışken fiyatta da çok fark olmadığı için Super olanı almalısın:
RAM (2 tane almalısın):
480gb SSD:
550W 80+ Kasa:
GTX 1650 Super:

Biraz ölü yatırım olacak ama yine de işlemci üstüne toplamak istiyorsan diğer parçaları yazacağım. Toplam 2700₺ tutuyor fakat fiyatta sorun yaşarsan RAM'ı ve SSD'yi kısabilirsin. Bu arada GTX 1650 ile GTX 1650 Super arasında bayağı fark var, almışken fiyatta da çok fark olmadığı için Super olanı almalısın:
RAM (2 tane almalısın):
480gb SSD:
550W 80+ Kasa:
GTX 1650 Super:
anakart mümkünse Vatanda falan bulabileceğim yerde olsa sevinirim benim pcde 8 gb ram var 2400 MHz ama uyuşurmu bilmiyorum DDR4 birde power koyarmısnız . 1.jpg
8GB DDR4 2666 UDIMM, Ramaxel ismi tam olara bu

Vatanın sitesinde sadece bir model var o da fazla pahalı, ama mağazalarında stokta olan ürünler var. Mesela İstanbul'da bu var:
Yine de almanız gereken anakartın tipini vereyim; H110, B150 veya B250 içermelidir. Buna uygun kendiniz de araştırabilirsiniz. RAM uyar diye tahmin ediyorum, sistemi çalıştırıp test edersiniz zaten çalışmazsa verdiğim linkten alabilirsiniz. Kasanız var PSU'nuz yoksa tavsiyem:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı