i5 7400 sistem 72 derece oluyor

Daha fazla  
Oyunu geçen ay indirdiğimde 1 hafta boyunca 62 derecede tüm oyunları oynuyordu ekran kartım haftanın sonunda 64 derece olmaya başladı, normal dedim. 1 hafta daha geçti oyunlarda artık 66 derece olmaya başladı. 1 hafta daha geçti 70 derece olmaya başladı, şimdi ise 71-72 derece arası oynuyorum oyunları. Ya bu sistemin zımbırtıları çıldırtacak beni ya hep bir şey çıkıyor böyle devam ederse 1 aya 85 derecede oynayacağım. Arkadaşlar neden oluyor bu, virüs mü girmiş (bilgisayar sabahtan akşama kadar açık oluyor hep akşamları kapatıyorum PC'yi)?
Sistem: i5 7400.
RX 570 MSI.
8 GB DDR 4
Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu geçen ay indirdiğimde 1 hafta boyunca 62 derecede tüm oyunları oynuyordu ekran kartım haftanın sonunda 64 derece olmaya başladı, normal dedim. 1 hafta daha geçti oyunlarda artık 66 derece olmaya başladı. 1 hafta daha geçti 70 derece olmaya başladı, şimdi ise 71-72 derece arası oynuyorum oyunları. Ya bu sistemin zımbırtıları çıldırtacak beni ya hep bir şey çıkıyor böyle devam ederse 1 aya 85 derecede oynayacağım. Arkadaşlar neden oluyor bu, virüs mü girmiş (bilgisayar sabahtan akşama kadar açık oluyor hep akşamları kapatıyorum PC'yi)?
Sistem: i5 7400.
RX 570 MSI.
8 GB DDR 4
Yardımlarınızı bekliyorum.

72 derece aşırı fazla değil, havalar ısındığından olabilir özellikle güney kesimde oturuyorsanız.

72 derece aşırı fazla değil, havalar ısındığından olabilir özellikle güney kesimde oturuyorsanız.

Havalar ısınıdığından dolayı olduğunu düşünmüyorum çünkü geçen yaz havalar sıcakken bu değerlerin yanına yaklaşmıyordu.

Eğer 80 dereceye varırsa telaşlanın, ayrıca havalar ısınıyor.

Değerler bence yüksek. Bende i3-9100F işlemci ile RX570 Armor modelini kullanıyorum. Ne oynarsam oynayayım 55'den yukarısını görmüyorum.

Bayağı yüksekmiş 72 derece dikkat et patlamasın.(!)
Havalar ısınıyor. 72 derece gayet normal bir değer.
Belki ben paranoya yapıyorumdur cevabınız için teşekkürler.

Bilgisayara en son geçen yaz bakım yaptıysanız bu yaz bu kadar ısınması normal.

İçini temizledim sadece termal macun falan sürmedim.
Eğer driveri güncellediyseniz olabilir benim RX590 PUBG'de 76 derece görüyor.
Güncellemeden önce 72 falan görüyordu.

Sondan bir önceki sürümü indirdim güncellemiyorum özellikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı