i5 7400 Sistem Dahili Ekran Kartı Gözükmüyor

Remos

Hectopat
Daha fazla  
Benim Asus GTX 1060, i5 7400 ve Gigabyte B250m Gaming 3 şeklinde bir masaüstü bilgisayarım var .İlk başta hiçbir sorun yoktu ama taşınma durumum oldu. Bu olaydan sonra ekran kartını zarar görmemesi için çıkarıp kutusunda taşıdım. Tekrardan taktığımda Harici ekran kartı gözüküyordu fakat dahili ekran kart ı(Intel HD Graphics 630) gözükmüyordu. Sonra araştırdığım zaman harici ekran kartını çıkar tak ve BIOS ayarlarından değiştir gibi şeyler gördüm. BIOS ayarını bulamadığım için söküp takma işlemini yaptım. Harici ekran kartını çıkarıp açtım ve aygıt yöneticisinden güncelleme yaptığım zaman gözüktü ve sonrasında tekrardan ekran kartını taktığım zaman bu sefer yine gözükmedi ama gizli aygıtları göster dediğim zaman sönük bir şekilde gözüküyor sürücü güncelleştir dediğim zaman zaten güncel diyor intel graphics driverını kurmaya çalıştığım zamanda ''Bu sistem, yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor.'' hatası çıkıyor.
Şimdiden teşekkür ederim herkese..

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel 630 aygıt yöneticisinde gözükse bile GTX 1060 taktığınız sistemde Intel ekran kartı kendi aralarında paylaşımlı olamaz. Kısaca sistemde ekran kartı kullandığınız sürece dahili grafik işlemcinin hiçbir önemi yoktur. Eğer grafik bağdaştırıcıları kendi aralarında paylaşımlı olsaydı yapmak istediğiniz işlem mantıklı olurdu.

Hocam ama ilk başta ikisini birlikte çalıştırıyordu eminim taşınma durumumdan sonra bir daha dahili ekran kartını çalıştıramadım. Önerebileceğiniz bir çözüm var mı? Böyle olunca sanki sorun varmış gibi hissediyorum içim rahat değil.

İkisi sadece aygıt yöneticisinde görünür. İkisinin çalıştığını nereden biliyorsunuz? Masaüstü sistemler paylaşımlı grafik yönetimi kullanmaz. Intel orada gözükse bile kabloyu hangi porta bağlarsanız o grafik kartı devreye girer. Intel'in orada gözükmesi size hiçbir fayda sağlamayacaktır. Harici ekran kartı varken dahili Intel grafik kartını çalıştırabilmeniz mümkün değildir. Orada sadece gözükür, masaüstü sistemlerde laptoplardaki gibi senaryoya göre Intel Graphics aygıt bağımlı grafik bağdaştırıcısı görevini devralamaz.

Peki hocam teşekkür ederim. Başka bir konuda sorum olucaktı. Bilgisayarımda oyunlarda ilk zamanlarına göre bariz bi FPS düşüşü var bunun nedeni meltdown ve spectre olayımı. Bunu önlememin bir yolu yok mu? Örneğin 250 fps aldığım oyundan ortalama 150 fps almaya başladım. Bu konu hakkında ne önerebilirsiniz. Teşekkürler tekrardan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı