i5 7400 sistem için GT 1030 alınır mı?

anilvuraal

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar anakart modelini şu an bilmediğim, uzakta olduğum için kasayı kontrol edemediğim bir bilgisayar var. İşlemcisi i5 7400. Bu kasaya ekran kartı olarak GT1030 takabilir miyiz? Eczane işleri için kullanılıyor. (Barkod okuma, yazdırma) Ekran kartı olmadığı için çok yavaş. Bu ekran kartı ile sorun düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar anakart modelini şu an bilmediğim, uzakta olduğum için kasayı kontrol edemediğim bir bilgisayar var. İşlemcisi i5 7400. Bu kasaya ekran kartı olarak GT1030 takabilir miyiz? Eczane işleri için kullanılıyor. (Barkod okuma, yazdırma) Ekran kartı olmadığı için çok yavaş. Bu ekran kartı ile sorun düzelir mi?

Daha detaylı bir bilgi verin SSD var mı kaç GB RAM'i var.

Belki HDD kullanılıyorsa yerine SATA SSD takılabilir. İşlemleri hızlandıracağını düşünüyorum.

SSD ve Ram almanızı öneririm. Aynı sistem bende vardı 1650 GDDR6 taktım. Düzelmedi. HDD 10 yıllık olduğu için.

SSD var RAM 8 GB. Ekran kartı çok eski bir kart ATI idi sanırım. Ekran kartı alacağım. Merak ettiğim bu kasanın anakartını bilmiyorum. i5 7400 takılı bir anakarta GT1030 ekran kartı takılabilir mi?

Daha detaylı bir bilgi verin SSD var mı kaç GB RAM'i var.

Ekran kartı yerine SSD almak daha mantıklı.

Belki HDD kullanılıyorsa yerine SATA SSD takılabilir. İşlemleri hızlandıracağını düşünüyorum.

Kısacası ofis tarzı kullanılacak diyorsun bilgisayar. Ekran kartının ciddi bir avantajı olmaz. SSD'nin olur ve birden fazla uygulama açık kalacak yani aynı anda birçok işlemi yapacaksanız 4 GB RAM de olması idealdir.

SSD+RAM takviyesi lazım ekran kartı değil.

SSD ve RAM almanızı öneririm. Aynı sistem bende vardı 1650 GDDR6 taktım. Düzelmedi. HDD 10 yıllık olduğu için.

SSD var RAM 8 GB. Ekran kartı çok eski bir kart ATI idi sanırım. Ekran kartı alacağım. Merak ettiğim bu kasanın anakartını bilmiyorum. i5 7400 takılı bir anakarta GT1030 ekran kartı takılabilir mi?
Yani takılabilir gibi duruyor ama tam emin değilim. Ram i 16 yaparsanız işlemci performansı baya bir artacaktır. RAM'i 8x2 yapmanızı öneriyorum ben. Aynı işlemci bende var ve 8 GB ile tam performansını vermiyor çoğu işlemci gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı