i5 7400 Sistemde donma ve kasma sebebi işlemci midir ekran kartı mı?

Princeofmath

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;

Bir sorum olacaktı oyunlarda kasma ve FPS düşmelerinin sebebi işlemci yetersizliği midir yoksa ekran kartı mı?
Detaylı olarak açıklamam gerekirse R6 veya hunt oynarken FPS değerim iyi olmasına rağmen(oyun başı 90 civarı) bir süre sonra FPS düşüyor ve kasma, donma oluyor CPU kullanımı %100'e dayanıyor ama aynı zamanda hunt oynarken de VRAM %100'e dayanıyor şimdi bunun sebebi işlemci midir ekran kartı mıdır yoksa her ikisi midir? Teşekkürler.

İşlemci: i5 7400.

Ekran kartı: GTX 1060 3GB.

Arkadaşlar merhaba;

Bir sorum olacaktı oyunlarda kasma ve FPS düşmelerinin sebebi işlemci yetersizliği midir yoksa ekran kartı mı?
Detaylı olarak açıklamam gerekirse R6 veya hunt oynarken FPS değerim iyi olmasına rağmen(oyun başı 90 civarı) bir süre sonra FPS düşüyor ve kasma, donma oluyor CPU kullanımı %100'e dayanıyor ama aynı zamanda hunt oynarken de VRAM %100'e dayanıyor şimdi bunun sebebi işlemci midir ekran kartı mıdır yoksa her ikisi midir? Teşekkürler.

İşlemci: i5 7400.

Ekran kartı: GTX 1060 3GB.
Sıcaklık değerleri normal mi?

GPU kullanımı %100 ise sorun GPU'da CPU kullanımı %100 ise GPU kullanımı daha düşükse %80 gibi o zaman sorun CPU'da. Yada sen oyunu oynarken arka planda CPU kullanan bir işlem çalışıyor olabilir. Görev yöneticisini kontrol et kastığında.

Sisteme virüs var mı kontrol edin ayrıyeten HDD mi var SSD mi merak ettim.
Sistemde virüs yok kontrolünü yaptım 2 ssd bir hdd var sistemde fakat sistem ssd ye yüklü

GPU kullanımı %100 ise sorun GPU'da CPU kullanımı %100 ise GPU kullanımı daha düşükse %80 gibi o zaman sorun CPU'da. Yada sen oyunu oynarken arka planda CPU kullanan bir işlem çalışıyor olabilir. Görev yöneticisini kontrol et kastığında.
gpu kullanımı %100 olmadı hiç hep cpu kullanımı oluyor pc zorlayacak ağır oyunlarda özellikle(arka plan da çalışan uygulama yok sistem boştayken cpu kullanımı %1)

Sistemde virüs yok kontrolünü yaptım 2 SSD bir HDD var sistemde fakat sistem SSD'ye yüklü.

GPU kullanımı %100 olmadı hiç hep CPU kullanımı oluyor PC zorlayacak ağır oyunlarda özellikle(arka plan da çalışan uygulama yok sistem boştayken CPU kullanımı %1)

Emin misiniz? Hangi program ile yaptınız?

Size tavsiyem bir bu programla bakar mısınız:

Geri
Yukarı