i5 7400 sisteme yükseltme

NFurkan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
TARDIS Main Console Room
Daha fazla  
Merhaba, benim H110M Pro VD anakartım var. Üstünde i5 7400 var. Ben buna B360 alsam, artı 300W güç kaynağı yerine 550W PSU alsam, bir de fansız bir kasası var, onun yerine Aerocool Aero 800 alsam olur mu, sıkıntı çıkar mı, yapılmalı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Lüzumsuz bir upgrade olur. İşlemciniz zaten hali hazırda bütün oyunları gayet iyi kaldıracak bir işlemci. 3. Nesil i3 ve Rx460 kullanıyorum şuan, 60 FPS'de PUBG oynayabiliyorum gerisini siz hesap edin. Bu sebepten dolayı bir yükseltme yapılacaksa eğer, bence ekran kartı ve güç kaynağından başlanmalı. Tek kanal RAM kullanılıyorsa çift kanala yükseltilmeli. Anakart değişimi performansınızı arttırmaz, dayanıklılığını arttırır. Bu da lüzumsuzdur, zaten anakartınız eskisi gibi işlevlerini yerine getiremediğinde yeni bir işlemci ile yükseltme yaparsınız yeni nesile.

Kasa'yı göz zevkinize göre seçebilirsiniz. Aerocool hem ucuz hem de iyidir.

PSU da ise fiyat/performans olarak, ortalama bir ekran kartı kullanıyorsanız şayet (yüksek seviye kullansanız dahi yine de yeterli) FSP FSP500-60AHBC 500W PFC Aktif Power Supply Fiyatı bunu alabilirsiniz.
B360 alırsanız işlemcinizle uyumsuz olur. Anakart upgrade'i gereksiz. Kasa iyi gözüküyor. PSU'yu da şu malum markalardan almazsanız sağlam bir sistem ortaya çıkabilir.

B360 alırsanız işlemcinizle uyumsuz olur. Anakart upgrade'i gereksiz. Kasa iyi gözüküyor. PSU'yu da şu malum markalardan almazsanız sağlam bir sistem ortaya çıkabilir.
Kasa Everest'in kasası. Çok saçma bir kasa. Thermaltake 550W PSU alacağım. H110M malum M.2 yok ve ben M.2 SSD alacaktım. İşlemciyi güncellemeye gerek var mı? 9400F veya 10. nesil işlemci almalı mıyım eğer çıkarsa?

Lüzumsuz bir upgrade olur. İşlemciniz zaten hali hazırda bütün oyunları gayet iyi kaldıracak bir işlemci. 3. Nesil i3 ve Rx460 kullanıyorum şuan, 60 FPS'de PUBG oynayabiliyorum gerisini siz hesap edin. Bu sebepten dolayı bir yükseltme yapılacaksa eğer, bence ekran kartı ve güç kaynağından başlanmalı. Tek kanal RAM kullanılıyorsa çift kanala yükseltilmeli. Anakart değişimi performansınızı arttırmaz, dayanıklılığını arttırır. Bu da lüzumsuzdur, zaten anakartınız eskisi gibi işlevlerini yerine getiremediğinde yeni bir işlemci ile yükseltme yaparsınız yeni nesile.

PSU da ise fiyat/performans olarak, ortalama bir ekran kartı kullanıyorsanız şayet (yüksek seviye kullansanız dahi yine de yeterli) FSP FSP500-60AHBC 500W PFC Aktif Power Supply Fiyatı bunu alabilirsiniz.

Çözüm

Ben bilgisayarı aktif kullanacağım. Sertifikalı bir kaynak lazım. Bunda sertifika yok. Acaba bu nasıldır?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı