i5 7400 Sürekli %100 CPU kullanımı zararlı mı?

Ascendency

Hectopat
Makaleler
3
GTA V için ayarlar yapmıştım ve değerler gayet iyiydi ancak Rage Multiplayer'de (Google'dan araştırabilirsiniz.) Sonuçlar aynı değil. MSI Afterburner dahil tüm izleme programlarıyla çakıştığı için sıcaklık değerlerini izleyemiyorum. Görev yöneticisi %100 CPU kullanımı gösteriyor ama işlemcinin sıcaklığını göremiyorum. Ekran kartı sıcaklığı normal. Ekran kartı kullanımını %0 gösteriyor ki ayarlar çoğunlukla en yüksekte. MSI Afterburner açınca GPUyu %100 gösteriyor ama hemen oyun crash yiyor.

Roleplay yaptığım için 4-5 saat aralıksız oyunda olmam gerekebilir. Kullanımın devamlı %100 olması sorun oluşturur mu? FPS değerlerim normal. Darboğaz yok yani. Hem ekran kartı, hem işlemci %100.

Ekran kartı: GTX 1050 Ti 4 GB.
İşlemci: i5 7400.

Son düzenleme:
Hiçbir sorun olmaz, kullanabilirsiniz. İşlemciniz dört çekirdek olduğu için %100 kullanıma çıkıyordur. İşlemci ısısı için son versiyon MSI Afterburner yada önceki sürümleri deneyin.

Hiçbir sorun olmaz, kullanabilirsiniz. İşlemciniz dört çekirdek olduğu için %100 kullanıma çıkıyordur. İşlemci ısısı için son versiyon MSI Afterburner yada önceki sürümleri deneyin.
MSI Afterburner tamamen sorunlu. Diğer izleme programları da aynı. Benlik bir sorun değil, Rage Multiplayer geliştiricileri de resmi açıklama yaptılar.

İşlemci sıcaklığını bilsem keşke. Kaç derece olabilir?

Geri
Yukarı