i5 7400 ve GTX 1050 Ti sistem oyunlarda takılma sorunu

FatihCoskun70

Kilopat
Daha fazla  
PC'de takılma sorunları oluyor. İlk de monitörüm 1440X900 olduğu için işlemciye fazla yük biniyor ve ekran kartını besleyemiyor, darboğaz oluyor. GTA 5'de oyunun önerdiği ayarlar very high falan ama Adv. Grapchis tamamen kapalı. Araba sürerken önündeki yol bile bulanık o kadar düşürmüş. FPS sabitleyen şey kapalı iken ESC basıp girdiğim haritada bile takılmalar oluyor. Oyun 80 FPS civarında geziyor ama bir anda 50-40'a düşüyor, oyunda takılmalar oluyor. Hele hızlı araba sürdüğünde. Patlama, çatlama çok etki etmiyor. BF1'i yükleyince işler değişti. Oyun oynanmıyor bile. Sadece çöl haritalarda rahat oynayabildim. GTA 5'deki gibi sabit 60 FPS. Farklı haritalarda oyun dakika başı donuyor. Sorun neden olabilir acaba?

Sistem:
  • i5 7400
  • GTX 1050 Ti MSI
  • B250M PRO-VD
  • 8GB G.Skill 2400MHz Single RAM
  • 400W kasa PSU

Ben birazda HDD'den şüpheleniyorum. Eski PC'ye takılıydı. Bir de internet böyle bir soruna yol açabilir mi? Bakıyorum ping 70-100 arası. Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Oyunlar orijinal ve ekranda sağda biraz üst de kırmızı 3 tane işaret geliyor, sarı olup gidiyor. Donma geçince gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı